František Němec zpracovává na své farmě mléko a vyrábí z něj jogurty s čokoládou, balkánský sýr nebo tvaroh. Téměř všichni jeho odběratelé jsou koneční spotřebitelé, kterým je umožněno na farmu přijet a podívat se na podmínky života chovaných zvířat.

Podobně uspěla i jihlavská softwarová firma Stormware, která ovádla kategorii Firma roku. Stormware vyvíjí a prodává ekonomické a informační systémy pro platformu Windows.

Produkuje například systémy pro personalistiku, mzdy, daňová přiznání, knihu jízd a cestovních náhrad či anglický slovník. O úspěchu firmy svědčí přes 100 tisíc prodaných licencí. Porota ocenila i přístup firmy k zaměstnancům, kterým v rámci pracovní doby umožňuje zahrát si stolní fotbal, stolní tenis či si zaboxovat.

„Originalita a nápaditost hodnocených živnostníků na Vysočině je naprosto ohromující. První čtveřice byla tak dobrá, že každý z nich mohl být první, a proto bylo rozhodnutí poroty obzvláště těžké,“ sdělil předseda dozorčí rady Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Ivo Běhan.

------------

Seznam vítězů:

Soutěž Firma roku kraje Vysočina 2008
1. místo STORMWARE s.r.o., vývoj ekonomických a informačních systémů
2. místo EXBYDO s.r.o., výrobce kancelářského a zdravotnického nábytku
3. místo Outulný a.s., stavební firma, výrobce monolitických železobetonových konstrukcí a truhlářská výroba

Soutěž Živnostník roku kraje Vysočina 2008

1. místo František Němec, farmář
2. místo František Hlava, výrobce čokoládových bonbónů
3. místo Roman Koláčný, návrhář a realizátor okrasné zeleně