„Obchodníci s nářadím snižují svoje zásoby. Proto jsme museli v posledních měsících omezit výrobu,“ vysvětlil generální ředitel firmy Wera Werk Martin Broich.

Méně práce, více dovolené a na základě povolení úřadu práce jsou zaměstnanci některé dny doma s šedesátiprocentní náhradou mzdy.
Práce má přibývat „Přesto jsme se nevyhnuli tomu, že jsme řadě našich zaměstnanců nemohli prodloužit smlouvu a několika museli dát výpověď z organizačních důvodů,“ uvedla personální ředitelka Martina Peňázová.

Podle odhadů by se však situace na trhu měla zlepšovat a proto zástupci firmy předpokládají, že obrat v příštím roce bude asi o deset procent vyšší než letos. Jakmile se zvýší objem práce, hodlají opět nabírat propuštěné zaměstnance.

V předchozích třinácti letech si společnost Wera Werk „vychovala“ řadu špičkových specialistů ve svém oboru, čímž díky kvalitním výrobkům posílila svoje jméno na světových trzích. A o tuto výsadu by nerada přišla. „Stahujeme nyní do závodu práce, které jsme nakupovali jako externí kooperaci u našich dodavatelů. Proto jsme koupili tři nové CNC soustruhy a do konce roku přibude ještě balící stroj,“ informoval Broich. Jakožto důležitý počin v příštím roce vidí zástupci Wera Werku účast na veletrhu nářadí v Kolíně nad Rýnem, kam se chystají s několika novinkami.

„První ovoce už začínají přinášet naše odbytové aktivity v USA, což by mělo přinést další práci. V kovovýrobě chceme pokračovat v modernizaci našeho strojového vybavení. Projekty zlepšování vnitřních procesů, do kterých jsme investovali hodně času a úsilí v období poklesu výroby, budou rovněž pokračovat, a to tak, aby docházelo ke zvyšování produktivity práce,“ dodal ředitel Broich.