„Jednací cena je padesát milionů korun,“ upřesnila Lenka Horňáková z prostějovské firmy.

OP Prostějov v současné době z důvodu posilování koruny vůči měnám zemí, kam vyváží svoje zboží, snižuje počet zaměstnanců uzavíráním některých provozů.

Podle oficiální tiskové zprávy společnosti současný nepříznivý stav způsobilo zejména prudké oslabení dolaru a také anglické libry. Původně rokokový zámek však jako rekreační středisko slouží také veřejnosti. Konají se v něm například semináře, kurzy, školení či školy v přírodě. „Letošní sezonu a patrně až do do konce roku se nic nezmění. Předpokládaný prodej objektu se provozu nijak nedotkne. Co je nasmlouváno, samozřejmě platí,“ zdůraznil správce rekreačního střediska František Vambera.

Lovecký zámeček Karlštejn by však měl rekreantům sloužit i v tom případě, že jej získá nový majitel. „Podmínkou plánovaného prodeje je zachování jeho přístupnosti pro veřejnost. Rozhodně nechceme, aby zámek přešel do soukromých rukou tak, že by nový majitel zavřel jeho brány a lidé by už dovnitř nesměli,“ poznamenala Lenka Horňáková.

Ke stavbě Karlštejna přistoupil tehdejší majitel panství Filip Kinský v roce 1776. Na místě začal budovat rokokový lovecký zámeček a později byla zřízena také obora. Jako rekreační objekt byl Karlšten upraven v letech 1967 – 1972.