Výsledky hlasování jsou sečteny. Hospůdkou roku 2013 se v okrese Žďár nad Sázavou stala Maršovská rychta. Restaurace je součástí areálu Hotel Maršovská rychta v Maršovicích, místní části Nového Města na Moravě.

Jako svému nejoblíbenějšímu podniku poslalo Maršovské rychtě hlas 447 čtenářů. Na druhé místo dali žďárskou restauraci Pohoda (354 hlasy), třetí nejoblíbenější je restaurace Tisůvka (273) z Cikháje.

Maršovská rychta věnovala třem hlasujícím dárkové poukazy v hodnotě 500 korun. Petr Štěpánek, majitel Maršovské rychty, mohl osobně předat poukaz Haně Pokorné ze Žďáru nad Sázavou. Další poukázky získali také Lenka Zástěrová z Bohdalova a Petr Odehnal z Nového Města na Moravě.

Nostalgie

„Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří pro nás v anketě hlasovali. Zájmu a přízně našich hostů si velmi vážíme," řekl Petr Štěpánek. Na Maršovské rychtě je dvacet let. Než se stal jejím majitelem, deset let si ji pronajímal.

„To jste tady musel začít v patnácti, ne?" žertovala Hana Pokorná, kterou do Maršovic doprovodil manžel. „Jsme tady oba vždy velice spokojení. Chodíme sem často, a moc se nám tady líbí. Mám ráda takovou tu nostalgii, kterou to tady na mě dýchá," nechala se slyšet pravidelná návštěvnice restaurace.

Poukázku a přání majitele, aby si dárek užila, s díky přijala s tím, že přijde i s rodinou. „Brzo nás také čeká padesátileté výročí svatby, tak kdo ví, kam to půjdeme oslavit…" usmívala se Hana Pokorná na rozloučenou.

S těmi patnácti lety věku ale nebyla Hana Pokorná u Petra Štěpánka úplně „vedle". Vystudoval střední hotelovou školu, a než se ocitl v Maršovicích, pracoval třeba v Bílém lvu nebo v Bílé labuti ve Žďáře nad Sázavou. „Takže já prakticky od těch patnácti let v hospodě jsem," smál se majitel Hospůdky roku.

Za celých dvacet let ho na rychtě nic „neotrávilo" tak, že by té práce mě „plné zuby" a chtěl toho raději nechat. V práci je každý den, a jak řekl, prostě ho to baví.

Maršovská rychta byla vyhlášená už před těmi dvaceti lety, než tam její dnešní majitel přišel. Že stále oblíbenou zůstala, o to už se musel zasloužit, ovšem nejen on. „Mám hlavně skvělé zaměstnance. Bez dobrého personálu by to nešlo, to je jedna z nejdůležitějších věcí," zdůraznil Štěpánek. Na rychtě pracuje kolem deseti lidí.

Restaurace splňuje kritéria programu Stezky dědictví podporujícího národní a regionální gastronomii. Má prostě „glejt" na to, že je to „Dobrá restaurace regionální a národní kuchyně", jak to v potvrzení doslova stojí.

Posoudit to o prázdninách mohl třeba i Karel Schwarzenberg ministr zahraničí v demisi, jenž se tam stavil na jídlo. „Dal si cmundu," odpověděl s úsměvem Petr Štěpánek na otázku stran chutí známého návštěvníka. Také jemu na rychtě zřejmě chutnalo, do návštěvní knihy totiž napsal: „Děkuji za výborný bramborák. K. Schwarzenberg."