„Jsem velice rád za možnost prezentovat vedení odborů aktuální situaci v naší společnosti a plány do budoucna. V uplynulých dvou letech jsme s podporou akcionáře investovali 450 milionů korun do modernizace vybavení společnosti Žďas a rozšíření produktového portfolia, přičemž další investice se připravují. To nám umožňuje uspět nejenom na domácím, ale hlavně na zahraničních trzích. V letošním roce je pak plánovaný objem dalších investic přes 200 milionů korun,“ uvedl Pavel Cesnek.

Součástí návštěvy odborářů bylo mimo jiné i jednání o růstu mezd, což je důležitým bodem při náboru nových zaměstnanců stejně jako motivací zaměstnanců stávajících. Jednalo se také o podpoře vzdělávání a o dalších otázkách týkajících se žďárské strojírenské firmy.

„Jsem velmi rád, že jsme spolu s předsedou OS KOVO Jaroslavem Součkem mohli diskutovat o budoucnosti firmy, a to včetně pohledu zaměstnanců na dění ve firmě. Vždy je možné věci zlepšovat. Ve Žďase je již nyní vidět, že majitel má velký zájem na dlouhodobém rozvoji jak firmy, tak města a regionu. Je velmi pozitivní zejména návrat společnosti do kategorie dodavatele investičních celků a jsme připraveni tento trend podpořit,“ okomentoval návštěvu předseda Českomoravské komory odborových svazů Josef Středula. „Zástupci obou stran se dohodli na pravidelném dialogu a další spolupráci,“ dodala Eva Málková z marketingového oddělení Žďasu.