Ta je lokalizována mezi světelskou ženskou věznicí a technickými službami a dosahuje celkové výměry dvou a půl hektaru.

„Jednání s podnikatelským subjektem, který by chtěl ve Světlé nad Sázavou postavit a provozovat stanici technické kontroly, již probíhají. Počátkem tohoto týdne se jeho žádostí a současně i nabídkou o odkoupení tří tisíc metrů čtverečních zabývala rada města. Definitivní verdikt ale vysloví až zastupitelstvo, které se sejde koncem července," uvedl starosta Světlé nad Sázavou Jan Tourek.

Městu se již podařilo jednu plochu v podnikatelské zóně, a to o výměře jednoho a půl hektaru, prodat. Před časem projevili o tuto lokalitu zájem také další dva investoři, jeden z nich dokonce složil i jistinu. „Své nabídky ale nakonec oba tito zájemci stáhli," poznamenal Tourek.

Samospráva Světlé nad Sázavou rozhodla, že pozemky 
v podnikatelské zóně nebude prodávat za pevně stanovenou cenu. Rada i zastupitelstvo budou vždy posuzovat konkrétní finanční nabídku 
a podnikatelský záměr. Ten musí korespondovat s územním plánem města, který 
v tomto místě počítá pouze 
s nenáročnou průmyslovou výrobou, sklady a podobně.

Ani metr čtvereční plochy se naopak nepodařilo Světelským prodat z desetihektarové průmyslové zóny v sousedství skláren Crystalite Bohemia. Zájemci z Austrálie, Japonska, Pákistánu, Švédska, Slovenska či Česka již ve Světlé nad Sázavou byli, finální nabídka od nich ale prozatím nepřišla žádná.

Prodej pozemků určených 
k podnikání dlouhodobě řeší také v Havlíčkově Brodě. Konkrétně pak v místech bývalých kasáren, jejichž lokalita by se měla změnit v průmyslovou zónu. Zastupitelstvo tam na jaře zastavilo prodej čtyř samostatných objektů, rozhodlo o jejich demolici 
a vzniku „čisté" asi dvouhektarové plochy.

„K tomuto rozhodnutí přispěla i skutečnost, že město navštívili investoři, kteří projevili zájem o volnou plochu 
s dostatečnou kapacitou inženýrských sítí," uvedl místostarosta Čeněk Jůzl. Ten dodal, že se město pokusí získat dotaci a náklady demoličních prací, které odhadl na čtyři miliony korun, tak snížit na minimum.

Připomeňme, že radnice již dvě budovy v kasárnách poslala letos v lednu k zemi.