„Hala nám pomůže nejen navýšit naše současné výrobní kapacity, ale také zdokonalit a rozšířit portfolio našich řešení pro automobilový průmysl, lehké i těžké strojírenství či energetický průmysl. Její součástí bude moderní centrum pro vývoj produktů od prvotních analýz a návrhů až po jejich virtuální testování,“ popsal účel, k němuž bude nová hala sloužit, předseda představenstva společnosti DEL Jiří Kabelka.

Výstavba haly by měla odstartovat v příštím roce a v jejím těsném sousedství budou rozšířeny také administrativní prostory. Vzniknou tak nové, moderní kanceláře. V areálu závodu má navíc vyrůst i parkovací dům, v němž zaměstnanci najdou 253 míst určených k parkování. „K výstavbě přistupujeme s maximálním ohledem na udržitelnost a energetickou soběstačnost. Všechny budovy budou zachytávat a využívat dešťovou vodu díky dvojitým rozvodům pro pitnou a šedou vodu. Počítáme také s využitím přirozených fyzikálních jevů pro chlazení v kombinaci s technickým zařízením,“ popsal nadstandardní efekty plánované stavby Jiří Kabelka.

Energetická soběstačnost se bude týkat také nového parkovacího domu. „Jeho střecha bude pokryta solárními panely,“ upřesnil Jiří Kabelka s tím, že celková investice do výstavby se bude pohybovat v řádu nižších stovek milionů korun.

Žďárská společnost DEL se zabývá především průmyslovou automatizací. Díky plánované výstavbě tam může následně najít práci až sto nových zaměstnanců.

DEL je inženýrskou společností, která dodává technologická řešení výrobních, svařovacích a kontrolních linek osazených kolaborativními roboty, ale i nejrůznější druhy dílů pro automobilový či strojírenský průmysl. V letošním roce firma mimo jiné představila a uvedla na trh novinku v podobě dvou typů vlastních dobíjecích stanic pro všechny druhy elektrovozidel – pro automobily, skútry, kola i koloběžky na elektrický pohon.