Místo listnatých stromů na široké promenádě, rostou podél silnice zatím jen semafory. „Popravdě se začínám City Parku trochu bát,“ připouští řidič Roman Smrček, který kolem stavby denně projíždí. „Zúžení frekventované ulice a instalace dalších světel jistě přinese kolony,“ obává se.

„Myslela jsem si, že stavba bude nižší,“ připustila po pohledu na stavbu Jana Hochová z nedaleké Brtnice. „Pokud mají být na střeše ještě stromy nebude vidět na hradby a to je veliká škoda,“ myslí si.

Daleko od obrázků na internetu má v současné době i zadní strana nákupního centra směřující do ulice U Dlouhé stěny.

Tamní velkokapacitní zásobovací rampa se reportérovi Deníku zdála proti veřejnosti představeným plánům mnohem širší, zeptal se proto jihlavského stavebního úřadu, jak je to možné.

„Stavba roste podle schválené projektové dokumentace,“ ujistila vedoucí stavebně správního oddělení úřadu Helena Morávková. „Za obsah webových stránek investorů, ani za jeho prezentace určené veřejnosti ovšem stavební úřad rozhodně nezodpovídá,“ doplnila.

Zástupkyně stavebního úřadu tak nepřímo potvrdila obavu Jihlavanů z toho, že nákupní centrum nemusí vypadat, jako na obrázcích. „Nemyslím si, že stavba vypadá jinak, než vizualizace,“ reagoval okamžitě předseda představenstva investorské firmy CEI Building Martin Jaroš. On také potvrdil, že stavba kopíruje projektovou dokumentaci, kterou schválil stavební úřad.

Některé nesrovnalosti reality a internetu jsou ale zřejmé. Například na webu je zobrazena čtyřproudová silnice podél obchodu. Ta ale v reálu rozhodně nebude. Právě teď totiž probíhají práce, po jejichž dokončení jeden jízdní pruh zmizí.

Co zúžení hlavní ulice přinese, si zatím odborníci na dopravu netroufají odhadnout. „Změny v křižovatce schválil krajský úřad i policie, jsou v souladu se zákonem,“ ujistil vedoucí jihlavského odboru dopravy Ján Tinka. „Co budou ale znamenat v praxi uvidíme až po dokončení stavby,“ připustil Tinka.
Co nabídne City Park v Jihlavě?
– multikino pro 501 diváků
– parkoviště pro 850 automobilů
– pět kaváren a restauraci
– prodejny obuvi: Deichmann, Humanic, Baťa, Reno
– prodejny oblečení: Takko Fashion, Viggos, Levis, NewYorker, Tom Tailor, Bushman, Kenvelo,
– prodejny sportovního vybavení: A3 Sport, Adidas, Hervis, Hi-Tec
– prodejnu elektrospotřebičů Datart
– prodejnu potravin Interspar
– a mnoho dalších
Zdroj: www.citypark.cz

Michal Kolařík, Martina Davidová