„Stavba je předschválená. Definitivní stanovisko se dozvíme v příštích týdnech," uvedl Milan Vlček, bítešský starosta.

Nově se rýsuje také další možnost obchodní dům s diskontní prodejnou Penny. Jeho stavbu městu nabízí brněnská společnost OC Hradby. „Projekt výstavby je hotový, momentálně připravujeme územní řízení," řekl zástupce OC Hradby Pavel Kučera.

Obchodní dům chce společnost stavět blízko ulice Za loukama. Počítá s nejmenší variantou marketu, budovou s asi pěti sty čtverečními metry nájemní plochy pro místní živnostníky a parkovištěm s 85 místy.

Město postupně pro supermarket vyčlenilo čtyři lokality. Dle starosty Vlčka město dlouhodobě podporuje stavbu v ulici Vlkovská a k aktivitě OC Hradby v lokalitě Za loukama zatím zaujímá opačné stanovisko.

Společnost návrhy na stavbu radním předložila už dříve, ale podle Vlčka nebyl projekt dostatečně propracovaný a žádný nový návrh zatím radní neobdrželi. „Projekt třeba neakceptoval požadavky města na začlenění stavby do záplavové lokality u potoka Bítýška," přiblížil starosta.

„Proto jsme projekt rozšířili a detailně rozpracovali. Respektuje životní prostředí, zahrnuje stavbu nového mostu přes Bítýšku i zvýšení terénu v celé ploše chystané stavby v případě rozlivu potoka bude tedy centrum sloužit jako protipovodňová zábrana. Názor místních na nové obchodní centrum jsme zjišťovali i průzkumem veřejného mínění," řekl Kučera.

OC Hradby chce projekt co nejdříve předložit bítešským zastupitelům. Stavba supermarketu v lokalitě Za Loukama je v souladu s územním plánem. „Vedení města by tam ale raději vidělo klidovou zónu pro obyvatele," řekl starosta Vlček.