„Nejsme nová firma, na trhu fungujeme již od roku 1992. Jen jsme se přestěhovali z původních, dnes již nevyhovujících prostorů do nově postaveného sídla. Začalo se stavět vloni na jaře a díky tomu se nám podařilo dostat všechny naše služby pod jednu střechu,“ vysvětlil obchodní ředitel Adozu Radim Technik.

Bystřická firma, jejíž název znamená kompletní servis zákazníkům, tedy vše od A až do Zet, se zabývá především dodávkami strojních součástí jako jsou ložiska, řemenové a řetězové převody, těsnění, hydraulické hadice, oleje nebo plastická maziva. „Jedná se o sortiment pro jakoukoliv údržbu, ať už jde o potravinářskou, strojírenskou nebo chemickou firmu. A zajišťujeme také dodávky do prvovýrob,“ popsal první z divizí Adozu Radim Technik.

V roce 2013 k dodávce strojních součástek firma přidala navíc obráběcí provoz. „Provozujeme moderní CNC výrobu. Mezi naše odběratele patří řada významných a renomovaných firem jimž jsme schopni dodávat jak obchodovaný, tak vyráběný výrobek případně jejich smontovanou kombinaci. Tím se lišíme od naší konkurence,“ poznamenal Radim Technik.

Třetí divizí Adozu jsou služby a servis zákazníkům. „Pomůžeme jim naše součástky namontovat, poradíme s diagnostikou a podobně,“ řekl obchodní ředitel.

Společnost se sedmi desítkami zaměstnanců má své pobočky v Ústí nad Labem a v Brně. „A v Ostravě a v Praze máme obchodně-technickou kancelář,“ dodal Radim Technik.

Stejně jako další společnosti v průmyslové zóně, také Adoz se potýká s nedostatkem zaměstnanců. „Sháníme hlavně lidi do výroby. Nabízíme jim zajímavou práci v zavedené firmě a ve zbrusu nových prostorách. Za poslední roky se Adoz hodně rozrostl, takže nové zaměstnance bychom uvítali,“ potvrdil Radim Technik.

Bystřická firma se ovšem nezaměřuje pouze na „velké“ zákazníky. Do obchodu, který je součástí sídla Adozu, si může kdokoliv přijít pro strojní součástku, kterou právě shání. „I ten, kdo potřebuje koupit nové ložisko či řemen, například do pračky nebo sekačky, může přijít k nám. Navíc máme také stáčírnu olejů a poskytujeme zakázkovou výrobu hydraulických hadic,“ připomenul obchodní ředitel Adozu.