Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tomášek: Jestli potkám zájemce o státní dotaci, popíšu jim svoji zkušenost

Bystřice nad Pernštejnem - Podnikatel Zdeněk Tomášek musel vrátil státní dotaci, kterou získal na výstavbu lanového parku Siesta v Bystřici nad Pernštejnem, a navíc penále, celkem zhruba půldruhého milionu korun. Odvolání společnosti Yossarian Investmets a. s. bylo zamítnuto.

5.2.2008
SDÍLEJ:

Zdeněk TomášekFoto: DENÍK/archiv

Dotaci jste musel vrátit celou…
Byl nám uložen odvod porušení rozpočtové kázně ve výši jeden milion a 829 tisíc korun.

Proti rozhodnutí nebylo odvolání?
Není přípustné odvolání a museli jsme zaplatit i penále asi 1800 korun denně, a to od 1. ledna 2007 až do zaplacení. Našemu právnímu zástupci bylo rozhodnutí doručeno 14. ledna 2008.

Zneužil jste dotaci?
Ne. Důkaz? V odůvodnění se mimo jiné uvádí, že podmínky čerpání investiční dotace příjemce podepsal 1. 9. 2006. Z toho vyplývá, že nikdy před tímto datem nebylo jisté, zda dotaci dostaneme. Zkušební provoz parku byl však zahájen v srpnu 2006.

Proinvestoval jste vlastní finance později, než bylo povoleno? Také proto jste musel vrátit dotaci?
Termín rozhodnutí byl stanoven na prosinec 2006, úhrada byla provedena až 26. února 2007. Jak jsem se mnohokrát snažil napsat a vykřičet, v roce 2006 jsme už neměli na doplatek a poslední fakturu jsme zaplatili o 56 dní později.

A zpožděné vyhodnocení akce?
Nechci znovu opakovaně uvádět důvody, které mě vedly k opožděnému zaslání závěrečného vyhodnocení. Budu-li si moci příště vybrat, dám přednost včasnému zaslání zpráv a dokladů ministerstvu před transplantací jakéhokoli orgánu svého dítěte.

Náklady jste uvedl včetně DPH, a na tu se ale dotace nevztahuje…
Ani já, ani náš právní zástupce jsme nepochopili, jak z těch přiložených faktur utrhat tu část, kde se uvádí DPH, ani to, jak jsme ji měli platit zvlášť. Rozpočet projektu byl dodržen a dokonce z naší strany překročen. Plátci daně se asi budou muset připravit, že DPH budou platit z jedné banky a zbývající částku z jiné.

Podal jste žalobu na senátora Novotného, požadujete omluvu v médiích a čtyři miliony za poškození svého dobrého jména?
Čekáme na nařízení jednání. Není pravda, že to soud nějak odložil nebo zastavil. Myslím, že je to poprvé, co ho někdo chce „popotahovat“, a není to otázka nějakého zastrašování. Vystrašení jsou jen úředníci, co senátorovo nařčení a oznámení kontrolovali a kteří „pro jistotu“ rozhodli o vrácení dotace, než aby se obávali dalších výpadů ze strany pana Novotného, jako je nařčení z korupce, neschopnosti mě odsoudit…

Dotaci jste vrátil, a jak to bude dál s lanovým parkem?
Funguje a bude fungovat dál. Žádné exekuce na centrum uvaleny nebyly a veškerá trestní oznámení na moji osobu byla zastavena.

A cítíte se být kriminálním živlem?
Vlastním pravomocná rozhodnutí soudu s osvobozujícími rozsudky. Nejsem tudíž ani několikrát nepravomocně odsouzený. Jsem naopak pravomocně osvobozený – poslední výrok zní: Žaloba se v plném rozsahu zamítá. Laicky to znamená, že soud nevidí důvody, proč bych měl být vůbec nějak souzen.

Pustíte se ještě do čerpání dotací?
Doufám, že v životě ještě potkám nějaké zájemce o dotace, abych jim mohl svoji zkušenost s podporou cestovního ruchu formou dotací popsat.

Autor: Lenka Mašová

5.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tentokrát však budou hráči Bystřice nad Pernštejnem (v červeném) a Pelhřimova (v černém) bojovat o body do tabulky krajského přeboru. Sobotní tahák 12. kola začíná v 14.30 na bystřickém trávníku.

Exdivizní souboj: Bystřice hostí Pelhřimov

První voliči si na otevření volebních místností ve Žďáře pár minut počkali, přišli už před 14. hodinou. Ve volební místnosti v knihovně svůj hlas během půl hodiny odevzdala stovka lidí.
10

Manželé z Třeště využili ve Žďáře voličské průkazy

Meziříčští při volbách hlasují také o náměstí

Velké Meziříčí – Obyvatelé Velkého Meziříčí vstoupili úderem čtrnácté hodiny do volebních místností, aby vhodili obálky se svými kandidáty do volebních uren. Odstartováno bylo ale také jejich historicky první referendum.

Žďár hledá další osobnost, která získá cenu města

Žďár nad Sázavou – Žďárská radnice začala přijímat nominace na Cenu města Žďáru nad Sázavou. Hodlá ji udělit již potřetí. „Stalo se to vlastně už tradicí, letos jsme ocenili osobnost města již podruhé,“ poznamenal žďárský starosta Zdeněk Navrátil.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Lidé se do volebních komisí moc nehrnou

Nové Město na Moravě - Sehnat lidi do volebních komisí bylo letos o něco komplikovanější, než v minulosti. Alespoň v Novém Městě na Moravě a jeho místních částech. Vše se ale nakonec stihlo v termínu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení