Žďár si tak v utkáních s houževnatým soupeřem dokázal připsat dalších šest bodů a stále drží stříbrnou příčku ve druhé lize. Po týdenní přestávce bude dalším soupeřem mužů Praga Praha, která zavítá na Bouchalky v sobotu 8. února.

Č. TŘEBOVÁ ŽĎÁR N. S. 0:3

(-20, -23, -19)

Obě družstva vstoupila do střetnutí poněkud vlažně, utkání se neslo v poklidném tempu, nikdo neodskočil o více jak dva body. Hosté si začali budovat rozhodující náskok při podání Jakuba Trojánka, který dokázal zatížit konto soupeře třemi přímými body. Tento náskok podpořili jeho spoluhráči dobrými bloky, což vedlo k zisku prvního setu v poměru 25:20.

Druhá sada se vyvíjela v podobném duchu jako první. Oba týmy se postupně střídaly ve vedení a od poloviny setu si Žďár vybudoval hubený náskok. Pak ale několik nevynucených chyb zapříčinilo, že Třebová dokázala srovnat na 22:22 a druhé dějství se muselo rozhodovat v dramatické koncovce. Hosté poslali do sestavy na smeč Davida Podhrázkého, který dokázal útokem získat v koncovce rozhodující body a přispět tak k těsné výhře 25:23.

„Před třetím setem jsme si stanovili jasný cíl nic nepodcenit a dotáhnout zápas k tříbodovému zisku. Přidali jsme na důrazu na podání i v útoku, což přineslo poprvé v zápase výraznější vedení. Koncovka už se tak jen dohrávala," řekl trenér Pavel Veselý.

Č. TŘEBOVÁ ŽĎÁR N. S. 1:3

(-21, 22, -24,-20)

Vstup do druhého měření hostům nevyšel podle představ. Přesto vydřeli první set lepším závěrem. Druhá sada ale po bojovném výkonu zaslouženě putovala na jejich stranu. Získané sebevědomí dokázali domácí maximálně zužitkovat v úvodu dalšího setu, kdy nabrali několikabodové vedení. „Nedařilo se nám najít recept na dobrý blok a obětavé pole Třebové, proto došlo naráz k vystřídání tří hráčů. Tento krok se ukázal jako správný, protože obměněná sestava nejen srovnala krok, ale dokázala zařídit obrat na 26:24.

Ztracený set domácí utlumil, a tak Žďár získal snadné vedení 8:2, ale pak opět polevil a Třebová otočila vývoj na 13:11 ve svůj prospěch. Celek z Vysočiny poté definitivně zabral a dotáhl celé dvojutkání do vítězného konce.

Sestava Žďáru: nahrávači J. Moučka a V. Elbl, smečaři O. Kadlec, M. Štourač, D. Podhrázký, blokaři J. Trojánek, M. Hubl, T. Chládek, M. Maša, univerzálové O. Trojánek a O. Ťupa, libero P. Kadlec, trenér Pavel Veselý.