V. MEZIŘÍČÍ – ZLÍN 33:31

Proti doposud neporaženému Zlínu, který se usídlil na prvním místě tabulky, nastoupili domácí hráči s jasným cílem zvítězit a navázat na stoupající formu týmu. To potvrdili hned v úvodní desetiminutovce, kdy si skvělou obranou a rychlým přechodem do útoku vypracovali náskok 9:2. Obraz hry se nezměnil ani po oddechovém čase Zlína.

Koncentrovaná defenziva v čele s výborně chytajícím Liborem Kotíkem nepouštěla hosty na dostřel. Pestré útočné akce, které přesně zakončoval Večeřa a dobrá kombinace znamenala vedení 18:9. Před koncem první půle ale došlo ke zranění ofenzivního dirigenta Martina Kříbaly a navíc k vyloučení. Družstvo z města obuvi toho využilo a do poločasu umazalo ještě dvě branky.

Začátek druhé třicetiminutovky se nesl ve znamení přesilovek Zlína, jimiž postupně snížil na 20:16. To ale nebylo vše. Po několika velkomeziříčských chybách v rozehrávce byl stav 21:20. Na to bez zaváhání zareagoval trenér Vaverka oddechovým časem.„Kladl při něm důraz na zpřesnění hry a hlavně na zvýšení aktivity v obraně,“ okomentoval time out jeho asistent Ladislav Šidlo.

A vyplatilo se. Výkon se značně zlepšil, k čemuž přispělo i několik přesilových her, v nichž na sebe bral zodpovědnost Roman Matušík. Z těsného vedení byl rázem pohodlný šestibrankový odstup. Tento náskok se dařilo udržet až do 57. minuty, kdy Zlín změnil svoje bránění na celoplošný osobní presink. Meziříčí najednou ztratilo jistotu s balonem a dovolilo „ševcům“ snížit minutu před koncem na rozdíl jediné branky. Drama uťal Tomáš Chlubna, který definitivně strhl vítězství na domácí stranu a společně s vynikajícím publikem mohl začít slavit zasloužené dva body nad lídrem ligy.

Sestava a branky: Kotík, Stoklasa – Matušík 6, Večeřa 5, Chlubna 5/1, Fischer 4/2, M. Kříbala 3, Konečný 3, Petr Kříbala 2, Necid 2, J. Kaštan 2, Živčic 1, Hron, Pav. Kříbala. Sedmimetrové hody 4/3 - 7/5. Vyloučení: 7:6. Poločas: 18:11.