Do Vysočina Areny se sjedou závodníci a závodnice v kategoriích dorostu a dospělých. Naleznou zde postupně inovovaný areál, který se chystá na blížící se závody Světového poháru v biatlonu a mistrovství světa biatlonistů v příštím roce.

Program Zlaté lyže
pátek 17. 2.
sprinty volnou technikou
 9.30 kvalifikace (dorost)
10.30 finále (dorost)
13.00 kvalifikace (dospělí)
14.15 finále (dospělí)
sobota 18.2.
 9.30 intervalové závody klasicky
neděle 19. 2.
 9.30 závody s hromadným startem volnou technikou

Zlatá lyže byla součástí Světového poháru naposledy v roce 2020, o rok později se kvůli proticovidovým opatřením závod neuskutečnil. „Letos je bohužel Zlatá lyže jen tuzemskou akcí,“ mrzí šéfa organizačního štábu Jana Skřičku.

Sportovní areál u Nového Města na Moravě je již připraven, včetně novinky na trati. „Poprvé se pojede i přes nově vybudovaný tubus, který se nachází před stadionem,“ prozradil Skřička. „Závodníky prověří i následující nové stoupání. Celý kopec se trochu předsunul a zvýšil.“

Rovněž sněhu je dostatek. „Sníh bude určitě v průběhu víkendu tát. Na trati je ho ale hodně a máme dostatečnou zásobu,“ nemá Skřička obavy o osud závodu.

Co víte o historii Zlaté lyže? Otestujte se v našem kvízu:

Kromě triumfu na tuzemském šampionátu mohou účastníci Zlaté lyže získat i bonus navíc. Závodit se bude o případnou nominaci na MS do slovinské Planice. „S ohledem na skladbu závodů v druhé polovině mistrovství světa uvažujeme o případné donominaci právě na základě výsledků z mistrovství České republiky,“ uvedl před závodním víkendem sportovní ředitel úseku běžeckých disciplín SLČR Štěpán Kaliba.

Závodí se od pátku do neděle, vstupné do hlediště i k tratím je volné.

V naší fotogalerii si můžete připomenout bohatou minulost Zlaté lyže.