Upravený areál září bílou. Příznivci biatlonu si jistě vzpomenou na situaci v Oberhofu, kde vyčerpaní závodníci v cíli padali únavou do těžko identifikovatelné hnědé břečky. Nebo jiný příklad. Sprint v Asiagu, který byl součástí Tour de Ski. „Na louku tam navezli sníh. Byla to ale katastrofa, skoro by tam mohli sázet brambory," dštil síru na italské středisko český reprezentant Aleš Razým.

Tady je to super, lepší to bylo jen ve vysokých švýcarských nadmořských výškách v Davosu a Lenzerheide," dodává běžec, který si dal za cíl minimálně postoupit z kvalifikace. „Pak se uvidí."

Chválou nešetřila ani česká kometa Eva Nývltová-Vrabcová. „Jsem mile překvapená, jak je okruh v těchto podmínkách připravený. Doufám, že přijde hodně diváků a budou nám fandit. Jinak bych tady ani nebyla, ale doma je doma, tady chybět nesmím," tvrdí osmá žena letošního Tour de Ski.

Obě česká želízka čeká velká konkurence. Na start se postaví zřejmě 90 mužů a 72 žen z 21 zemí. „Z hlavních světových sprinterských hvězd by nikdo neměl chybět," říká ředitel závodu Vlastimil Jakeš.

V každém případě je čekají jiní soupeři než na nedávném Tour de Ski. „My jsme ani neočekávali, že by sem přijeli, dneska je už specializace obrovská," dodává šéf organizačního výboru Jiří Hamza.

Ze světové elity se představí oba lídři Světového poháru ve sprintu Rus Krjukov a Němka Herrmannová. K favoritům patří i obhájci celkového prvenství ve sprintu Švéd Jönsson a Američanka Randallová.