Hrálo se i ve Velkém Meziříčí, kam si pro úvodní výhru přijela Jihlava. V následné odvetě se domácí vzchopili a díky výhře 3:1 jsou na čele přeboru, před druhým Žďárem, jenž stále nenašel přemožitele.

TJ ŽĎÁR N. S. – ŽELETAVA 3:0 (13, 13, 9)

V letošním prvním domácím dvojutkání přivítali volejbalisté Žďáru nováčka soutěže ze Želetavy. Tým tvořený převážně juniory neměl Žďárským činit větší potíže, což se začalo hned od úvodních výměn potvrzovat. Borci od řeky Sázavy po prvním jasně vyhraném setu pomalu prostřídali sestavu, a i tak bez větších problémů dokráčeli k povinné výhře, když svého protivníka přehrávali ve všech herních činnostech. Želetava za celé střetnutí uhrála jen pětatřicet bodů.

TJ ŽĎÁR N. S. – ŽELETAVA 3:0 (23, 16, 15)

Do druhého zápasu nastoupila kombinovaná sestava, které dlouho scházel klid, přesnost v souhře a především větší nasazení. Zlepšený výkon ve druhém a třetím setu znamenal opět jednoznačný herní a tím pádem i bodový rozdíl. Nutno uznat, že hráči Želetavy nemohli prověřit kvality domácích borců a donutit je k pečlivému a soustředěnému výkonu.

Sestava Žďáru: Moučka, O. Kadlec, Hübl, Ťupa, Trojánek, Maša, Pe. Kadlec – Novotný, Chládek, Pe. Veselý, Čirka, Štourač.

V. MEZIŘÍČÍ – JIHLAVA 2:3 (-23, 19, 9, -15, -13)

S tradičním soupeřem z Jihlavy se při vzpomínce na loňský rok očekával pohledný, ale náročný volejbal, což se začalo potvrzovat hned od úvodních minut.

Celý první zápas se nesl v duchu hesla: Kdo vstoupí nejlépe do úvodu sady, ten už ji nepustí. První set tak domácí prohráli v těsném poměru 23:25. Velké Meziříčí následně zpřesnilo souhru a opanovalo další dvě sady. Zejména v té třetí zcela zdecimovalo jihlavské volejbalisty.

Bohužel se potvrdilo pravidlo o dobrém vstupu a zápas šel do tie-breaku, v němž Velké Meziříčí od samého začátku tahalo za kratší konec provazu (7:13). Málem však ještě slavilo, když dobrým servisem stáhlo na 13:14. Poslední slovo však měli hosté. Stínem na utkání bylo zranění Ondřeje Holíka, který si natáhl vazy.

V. MEZIŘÍČÍ – JIHLAVA 3:1 (13, 14, -24, 26)

Odvetu načaly oba týmy s drobně obměněnou sestavou. Soupeř od počátku kupil chybu za chybou, čímž Meziříčským umožnil hladké vedení 2:0 na sety.

Jihlavané se ale nevzdali, vrátili se k sestavě z prvního duelu, začali méně chybovat a dovedli třetí sadu k těsnému vítězství 26:24. Zápas šel do čtvrtého dějství, které znovu dospělo do dramatické koncovky. Druhou prohru si domácí nemohli dovolit, a tak čtvrtou sadu vyhráli 28:26 a tím i celý napínavý souboj 3:1 na sety.

Sestava V. Meziříčí: Havlíček, J. Homola, T. Homola, P. Vašíček, R. Vašíček, Trojan, Kryštof, Holík, R. Hybášek, S. Hybášek, Plachetský.