Příští sobotu totiž do haly TJ zavítají vedoucí Hrotovice, které už Žďáru odskočily na sedm bodů.

KERHARTICE ŽĎÁR N. S. 2:3 (21, 23, -22, -23, -12)

Žďáru se v prvním zápase dlouho nedařilo, produkoval velké množství chyb na příjmu i v útoku. Domácí naopak vynikali bojovností a výbornou obranou v poli, takže si právem vysloužili zisk úvodních dvou setů v poměru 25:21 a 25:23. Hosté točili sestavu a hledali složení, které by našlo tu správnou herní pohodu. To se jim podařilo až ve 3. setu, kdy díky zlepšenému příjmu a kvalitnímu útoku dokázali zápas otočit a srovnat stav na 2:2. Na řadu přišel zkrácený set, v němž si Žďárští zlepšenou hrou došli pro výsledek 15:12 a celkové vítězství 3:2 po bitvě trvající 135 minut.

KERHARTICE ŽĎÁR N. S. 2:3 (21, -11, 22, -17, -10)

Varování z prvního duelu zřejmě nebylo dostatečné, protože i ve druhém měření došlo na pomalou rozjíždějící písničku. Nadšeně bojující domácí slavili zisk první sady v poměru 25:21. Žďár proto musel zvolit rychlejší noty, což se projevilo takřka bezchybným výkonem a ziskem setu po výsledku 25:11. „Třetí set měl být jasnou záležitostí, ale ztratili jsme ho v koncovce kvůli několika zbytečným chybám," štvalo Veselého.

Kouč proto sáhl k razantnímu kroku a v sestavě vystřídal všechny tři smečaře. Prostor dostal i blokař Tomáš Chládek, který se do týmu vrátil po půlroční pauze. „Změna nám výrazně prospěla. Hráči z lavičky zvrátili průběh utkání ve svůj prospěch," těšilo Pavla Veselého.

1. Hrotovice 12 11 1 0 35:6 34

2. ŽĎÁR N. S. 12 9 3 0 31:14 27

3. Hronov 12 6 6 0 26:23 20

4. Praga 12 7 5 0 23:22 18

5. Střelice 12 6 6 0 24:22 18

6. Česká Třebová 12 6 6 0 24:26 17

7. Dvůr Králové 12 6 6 0 22:26 15

8. Malšovice 12 4 8 0 19:30 13