PKS OKNA ŽĎÁR N. S. – TJ PLAZY 5:5

Obě úvodní dvojice, Sobotka s Neumannem a Hron s Krátkým, svedly se svými protivníky vyrovnanou bitvu, ovšem se nedařila koncovka a tak domácí prohrávali 0:2 na zápasy. V první trojici nastoupil Neumann, Fajmon a Pivnička, který musel nahradit Aleše Vrabce, ale ani zde se nepodařilo zvítězit.

Celkový stav se tedy překlopil na 0:3 pro hosty a pro Žďár to začalo vypadat hodně špatně. Ve druhé trojici se v dresu PKS představili Staněk s Hronem a Krátkým, kterého v průběhu zápasu vystřídal Sobotka a zde se domácí borci dočkali prvního bodu, když dokázali vyrovnaný zápas přetavit ve své vítězství.

1:3 pro hosty bylo na ukazateli skóre, když se šlo do zápasu třetích dvojic. Za domácí nastoupil Staněk s Fajmonem a jejich výkon byl vynikající, svého soupeře předčili ve všech činnostech a zajistili domácím další snížení – 2:3.

Karel Hron v singlu tentokrát podal bezchybný výkon a svému soupeři nedal sebemenší šanci na úspěch, výsledkem byla hladká výhra ve dvou setech. Celek PKS okna tedy srovnal na celkových 3:3, ale ne na dlouho. Hned následující trojice domácí nezvládli a obě podlehli, soupeř tedy šel opět do vedení 3:5 a v tuto chvíli již měl zajištěn bod do druholigové tabulky. Žďár odpověděl ve dvojici, kde Sobotka s Neumannem podali výborný výkon, zvítězili a upravili na 4:5 pro Plazy.

Šlo se do poslední dvojice, která měla rozhodnout o osudu utkání a domácí museli vyhrát, pokud chtěli zachránit aspoň remízu. Tento nelehký úkol připadl na mladíky Hrona s Krátkým. Bohužel hned v prvním setu nezvládli úvod, prohrávali 1:5 a muselo dojít ke střídání.

Martina Krátkého nahradil hrající trenér Milan Pivnička, hra se vyrovnala, ale přesto soupeř strhnul první set na svou stranu 10:9. V setu druhém to bylo opět velice vyrovnané, tentokrát domácí urvali závěr setu na svou stranu, opět 10:9 a následoval set třetí. Zde Pivnička s Hronem bojovali a excelentním výkonem bez chyb vyprovodili soupeře z kurtu s výsledkem 10:6. Tímto zápasem žďárší nohejbalisté zachránili cennou remízu 5:5 a udrželi bodový kontakt se středem tabulky.

V příštím kole přivítá celek PKS okna Žďár nad Sázavou opět na domácích kurtech tým NK Bajda Kroměříž. Hrát se bude v sobotu od 14 hodin na nohejbalových kurtech na Bouchalkách, v případě nepříznivého počasí v tělocvičně 4. ZŠ nad plaveckým bazénem.