UNITOP SKP ŽĎÁR N. S. – NK BAJDA KROMĚŘÍŽ 6:4

Předzápasové prognózy o vyrovnanosti obou celků se beze zbytku potvrdilo. Úvod střetnutí patřil domácím, když první dvojice Vrabec-Fajmon nezaváhala a strhla vedení na stranu SKP – 1:0. Druhá dvojice Sobotka-Neumann nakonec svůj zápas po urputném boji ztratila až ve zkráceném třetím setu. „Kluci nedokázali náležitě neproměnit svoje útoky, a to rozhodlo,“ uvedl za žďárské nohejbalisty Milan Pivnička.

Stav duelu se tak srovnal na 1:1. Sestavy žďárských trojic byly po posledních zápasech, kde se těmto formacím vůbec nedařilo, výrazně změněny. „Tento tah se nakonec ukázal jako správný, neboť ze čtyř trojic jsme dokázali vyhrát tři, což se nám nestalo už hodně dlouhou dobu,“ libovla si Pivnička.

Cenné zkušenosti V první žďárské trojici nastoupil Vrabec, Neumann a Fajmon. Spoléhali jsme na zkušenosti Neumanna s Fajmonem a na útočnou razanci Aleše Vrabce,“ potvrdil trenér Žďáru.

Domácí se nakonec mohli radovat z výhry. Po vydřeném vítězství, kde se ve třetím setu podařilo otočit nepříznivý vývoj ze 7:9 na 10:9, posunulo domácí do vedení 2:1. Podobný zvrat se již bohužel nepovedl druhé trojici Sobotka, Hron a Krátký. V tomto utkání se Žďárští spoléhali na zkušenost Sobotky, doplněnou skvělým pohybem a bezchybnou obranou dvojice Hron-Krátký.

I přes podaný dobrý výkon se domácí proti elitní trojici Kroměříže neprosadili a v rozhodujícím třetím setu podlehli. Touto ztrátou se tak stav srovnal na 2:2.

Následoval zápas třetích dvojic, ve kterém za Žďár nastoupila dorostenecká dvojice Hron-Krátký (střídal Pivnička). První set byl v režii domácích, druhý však opanovali hosté a ke slovu se tak znovu dostal rozhodující třetí set. V něm se Žďárským nedařilo podle představ a nakonec jej ztratili, čímž se Kroměříž dostala do vedení 2:3.

Nohejbalisté SKP se tím ocitli v těžké pozici, pokud chtěli zastavit trhák hostů, musel Hron v následujím zápase singlu vyhrát. To se mu po obrovském boji, kdy zápas opět gradoval ve třetím setu, nakonec povedlo a celkový stav byl znovu srovnán (3:3). V dalším klání trojic vyhráli domácí (Vrabec, Neumann, Fajmon) poměrně přesvědčivě, a vítězná radost se pro Žďár po dramatickém boji opakovala i po druhém zápase trojice Sobotka-Krátký-Hron, čímž se domácí dostali do trháku (5:3).

Definitivně rozhodnout tak mohla již dvojice Vrabec-Fajmon, to se ale po kolapsu ve druhém setu nepovedlo. Za stavu 5:4 pro domácí tak ještě musela do zápasu nastoupit dvojice Sobotka-Neumann. První set rozhodujícího duelu byl vyrovnaný, ale v koncovce měli žďárští borci navrch. Ve druhém setu již kurt opanovala domácí dvojice. Ta soupeře nepustila téměř k ničemu a bez problémů zvítězila.

Žďár tak vyhrál i celkově v poměru 6:4. „Všichni hráči hráli výborně, ale vyzdvihnout zaslouží hlavně Sobotka. Velmi dobře zahráli i mladíci Hron s Krátkým,“ neskrýval po zápase spokojenost Milan Pivnička. V dalším utkání zajíždí žďárští nohejbalisté do Semil, kde se utkají s domácím celkem o nesestupovou, šestou příčku v tabulce, bude se tedy jednat o velice důležité utkání.

Petr Štěpánek