SOKOL TŘEBÍČ – PKS OKNA ŽĎÁR N. S. 4:6

Žďárští hráči se museli stále obejít bez dlouhodobě zdravotně indisponovaných Pavla Neumanna a juniora Davida Nejedlého, navíc marodku rozšířil s virovým onemocněním i Milan Paul.

V první dvojici se za barvy PKS okna představilo duo Vrabec – Srba, ale po vyrovnaném průběhu nedokázalo koncovky setů přetavit do vítězného konce. Domácí TJ Sokol se tedy dostal do celkového vedení 1:0 a na řadě byly druhé dvojice.

2:2, takový byl stav před zápasem třetích dvojic. Za hosty nastoupil Sobotka s Fajmonem, kteří se sice herně trápili, ale nakonec se protrápili až do vítězné koncovky ve třetím setu. Stejné trápení prožil Karel Hron i v singlu, kdy první set prohrával už 4:0, ale nakonec ho ještě vydoloval, druhý set však jasně ztratil. Rozhodoval tedy až set třetí, kde už žďárský singlista nedal domácímu borci šanci a tím celkový stav upravil na 2:4 pro PKS okna.

V této chvíli to vypadalo pro hosty velice nadějně, ale domácí potvrdili svoji houževnatost. V zápasech otočených trojic nejprve porazili Vrabce se Srbou a Fajmonem, kde nepomohlo ani střídání Vrabce za Sobotku a poté z kurtů odešla poražena i další trojice Žďáru - Hron, Krátký a Lukáš Nejedlý. Stav na ukazateli skóre se srovnal na 4:4 a na řadě byly odvety dvojic. Domácí byli v eufórii po vítězství ve trojicích a tak předpokládali, že aspoň jednu dvojici se jim podaří uhrát. První šanci jim vzali žďárští Hron s Krátkým, kteří ve třech setech nakonec položili na lopatky elitní dvojici Třebíče. Tím šel Žďár do vedení 4:5 a o osudu utkání se mělo rozhodnout až v závěrečné dvojici.

Utkání nakonec musel rozhodnout až zkrácený třetí set. V něm si od začátku vytvořili slibný náskok, který je jim podařilo udržet až do koncového desátého bodu! Tímto vítězstvím byl ukončen 4,5 hodinový zápasový maraton, kde nohejbalisté PKS okna vydřeli to nejtěsnější vítězství 4:6.

„Třebíč je sice až na šestém místě v tabulce, ale rozhodně nehraje špatný nohejbal, velice potrápila Přerov i nás. Myslím, že čas tohoto týmu ještě přijde a pokud bude takové výkony podávat stabilně, mohla by se vyhnout starostem s udržením. Náš výkon nebyl nejlepší a to především ve trojicích, kde jsme získali jen jednu a tři ztratili. Rozhodně pozitivní věcí je ten fakt, že mančaft má vnitřní sílu zvládnout i takto nepříznivý vývoj utkání a zvítězit,“ zhodnotil utkání kouč Žďáru Milan Pivnička.

Příští utkání se odehraje ve Žďáře už zítra s celkem NK BAJDA Kroměříž. Začátek je od 14 hodin na nohejbalových kurtech na Bouchalkách, v případě nepříznivého počasí pak v tělocvičně 4. ZŠ nad bazénem.