„Na závody jsme odjížděli s vysokými ambicemi, protože tým, i když byl sestaven převážně z klubových nováčkŮ, byl připraven tak, aby forma jednotlivých závodníků postupně gradovala a my potvrdili pozici prakticky nejlepšího mládežnického týmu v republice,“ podotkl Vladimír Pajič.

Optimismus do žil mu vlila hned první kategorie dorostu do 65 kg, kdy oba jeho závodníci převyšovali ostatní rozdílem třídy a obzvlášť David Jambor, který si zaslouženě odvezl zlato. Druhé místo si pak připsal taktéž žďárský závodník Lukáš Kopáček.

Medailová sklizeň pokračovala. Jan Zvolánek si v kategorii dorostu nad 72 kg odvezl bronz. „Pokud vydrží a podaří se mu nabalit na svoji výšku další svaly, bude velkým příslibem do budoucna,“ poznamenal Pajič.

Stačil nástup na pódium

V kategorii juniorů do 70 kg na medaili těsně nedosáhl Pavel Nekvinda, který doplatil na svoji poměrně větší subtilnost (byl nejlehčím závodníkem v kategorii) a poněkud toporný projev ve volné sestavě, což ho stálo lepší pozici.

V nejtěžší váhové kategorii juniorů, nad 77 kg, měl Žďár dva zástupce. Loňský vicemistr republiky Jaroslav Maša ladí svoji formu směrem k blížícímu se Mistrovství Evropy a i přes komplikace v přípravě způsobené virózou si odnesl pátou příčku.

„Největším klubovým želízkem v ohni letošních závodů je ale Milan Šádek, který byl v této kategorii jasným vítězem ihned po nástutpu na pódium a další výsledky na sebe nenechají dlouho čekat,“ řekl žďárský trenér.

Tento víkend se koná mistrovství republiky v Odrách, kde Pajičovi přibudou ještě další dva závodníci týmu: Milan Šádek st. do kategorie masters a Filip Vastl (loňský mistr republiky) s přímým postupem. „Pevně doufám, že se neztratíme ani na těchto závodech, kde bude jistá již i nominace na Mistrovství Evropy v Rumunsku za čtrnáct dní,“ uzavřel Pajič.