Před nedělním domácím utkáním s rozjetými Královskými Vinohrady už asi nechtěli navlékat sedmý kroužek ani tradičně věrní diváci, kterých na Bouchalky dorazilo pouhých 106.

„Do zápasu jsme šli jasně s tím, že ty body musíme urvat. Nic jiného jsme si nepřipouštěli," hecoval hrající trenér Filip Dvořák. A jeho svěřenci mu udělali radost. Ve 44. minutě vedli už 8:2, a i přes bídný závěr se po výsledku 8:6 zatřepetal první tříbodový drahokam na dosud nudné šňůrce vítězství.

„Po dlouhé době jsme si florbal zase užívali," oddychl si kouč stále posledního celku I. ligy.

Pelhřimov na tom nebyl výsledkově moc dobře. Věřil jste, že na jeho půdě uhrajete první body?

Řekli jsme si, že už musíme konečně vyhrát.

První třetinu jste zvládli na výbornou, vyhráli jste ji 4:2, co se s vámi stalo, že jste dostali další desítku?

Soupeř změnil taktiku a najednou se obraz hry úplně obrátil. Dobře rozehraný zápas byl najednou fuč.

O dva dny později k vám přijely Královské Vinohrady. Tedy mančaft, který zdobila bilance pěti výher a jedné porážky. To nebyl zrovna soupeř na vrácení ztraceného sebevědomí v už reálné hře o udržení.

My se dozadu moc nedíváme, to bychom se zbláznili. Chtěli jsme to prostě zlomit. Už poslední čtyři zápasy pro nás byly bojem o všechno. Do zápasu jsme šli jasně s tím, že ty body musíme urvat.

Až na posledních deset minut jste odehráli skvělou partii.

První dvě třetiny nám vyšly parádně, nakonec jsme ale byli rádi, že jsme to vítězství udrželi. V poslední části nás soupeř přehrával. Nechybělo moc a výborně rozehraný zápas jsme v závěru mohli ztratit.

Jaký to byl pocit poprvé v sezoně vyhrát?

Po dlouhé době jsme si florbal zase užívali. To hovoří za vše.

Potleskem vás odměnil i stále řídnoucí počet diváků. Vnímali jste slabší návštěvu?

Vnímali jsme, že fanoušků s našimi špatnými výsledky postupně ubývalo, proto doufám, že nás ta výhra nakopne, vrátíme se na vítěznou vlnu a snad nás diváci v těžkých časech přijdou podpořit ve větším počtu.

Proč vlastně došlo k těm těžším časům? Vždyť jste několik roků po sobě v pohodě uhráli play off a doma jste prakticky neztráceli…

Těch důvodů je víc. Cítím to tak, že většina hráčů je sama se sebou uspokojena. Kluci by zkrátka měli odvádět lepší výkony. Navíc se nám nedaří skloubit činnosti tak, aby z toho mohl být dobrý výsledek. Jednou zachytá gólman, ale děláme obrovské chyby v rozehrávce nebo nedáváme góly. Podruhé odehrajeme dobrý zápas, ale nepodrží nás gólman. Navíc máme v týmu řadu nových mladíků, kteří na tuhle úroveň nebyli zvyklí. Nechci ale svalovat vinu na ně, protože je na zkušenějších, aby ty kluky v těžkých chvílích podrželi, což se nedělo.

Nyní se před vámi otevírá šance na další body. Stejně to však budou cítit i předposlední Hattrick Brno a o bod lepší Paskov, s nimiž v nejbližší době hrajete.

Nyní máme čtyři zápasy s relativně slabšími soupeři. Jak už jste zmínil, teď v Brně a za týden doma s Paskovem nás čekají hratelnější týmy. Ze soutěže však sestupují tři celky, a pro všechny to budou existenční utkání. Musím se proto opakovat. Věřím, že se udržíme na vítězné vlně.