„Utkání byla odlišná, ale jedno měla společné a to naši nemohoucnost v zakončení. Jeden gól ze dvou zápasů venku na body stačit nemůže,“ věděl kouč Filip Dvořák.

HAVÍŘOV – HIPPOS ŽĎÁR N. S. 7:1

Svižný start duelu okořenily tři střely do tyčí. Hostujícího Zástěru přitom zachránily hned dvakrát. Poté se hra uklidnila. Balonek drželi na holích převážně domácí a Hippos se spíše jen bránil. Poprvé se skóre měnilo na začátku druhého dějství a to v neprospěch Hrochů. Po minutě mohl vyrovnat Tlustoš, který se postavil k trestnému střílení, svůj nájezd ale neproměnil. Nevyužita zůstala i následná přesilová hra.

Do závěrečné třetiny se šlo za stavu 1:0. Ten ale příliš dlouho nevydržel. Hned v první minutě totiž využilo Torpedo standardní situaci. Ještě hůře bylo po chybě hrajícího trenéra Filipa Dvořáka, jelikož domácí nabídnutý brejk zakončili až do prázdné brány. Jiskřičku naděje vykřesal agilní Martin Zerák, který se prosadil individuální akcí. Do konce zápasu zbývalo deset minut a Žďárští se čím dál tím více tlačili do zakončení. Druhý úspěch však nepřicházel. Místo toho nasázeli Havířovští Hrochům další čtyři góly do otevřené defenzivy.

„Při pohledu na výsledky Havířova se nedala čekat nějaká přestřelka, což se potvrdilo. Za stavu 1:0 bylo vše ještě otevřené, pak přišly zbytečné individuální chyby, které soupeř ztrestal a utkání ovládl. A to zaslouženě. Torpedo diktovalo hru, nám se nedařilo pořádně zakládat útočné akce a výsledkem byl pouze jeden vstřelený gól,“ konstatoval trenér.

Branka Žďáru: M. Zerák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku 29:19. Diváci: 125. Třetiny: 0:0, 1:0, 6:1.

PASKOV – HIPPOS ŽĎÁR N. S. 6:0

Úvod nedělního utkání Hroši už po několikáté nezvládli. Díky nedůrazu před Zástěrou se místní Ještěři rychle ujali vedení 2:0. Ohánět se musel i domácí brankář, ale třetí gól v zápase vstřelili po standardní situaci opět Ještěři.

Dokonalý zmar přinesl začátek druhé dvacetiminutovky. Hippos nevyužil přesilovku, nadále se tlačil do útoku a místo toho počtvrté inkasoval. Bezmocného Zástěru vystřídal v brance Krátký. I on držel akcie svého klubu nad nulou, ale pro jeho spoluhráče byla domácí svatyně zakletá. Hippos bojoval, ale ani v poslední třetině mu nebylo přáno. Naopak ještě dvakrát inkasoval, a tak si z Moravy celkově odváží vysoký příděl 13:1.

„Paskov má sestavu plnou ostřílených hráčů. Zápas byl těžký, ale odlišný od toho Havířovského. Šancí bylo dost na obou stranách, góly však dávali jen domácí a to i přesto, že jsme měli více střeleckých pokusů. Pochvalu zaslouží oba naši brankáři. Sice inkasovali třináctkrát, ale ani na jednom gólu neměli větší podíl. Podali jeden z nejlepších letošních výkonů, jen škoda, že jsme jim více nepomohli,“ smutnil Filip Dvořák.

Vyloučení 2:1. Střely na branku 31:33. Třetiny: 3:0, 1:0, 2:0. Hippos Žďár: Zástěra, Krátký – F. Dvořák, O. Dvořák, Pátek, Příhoda, Velecký, Melichar, Imramovský, Tlustoš, Kos, O. Zerák, Haman, Turinský, M. Zerák