PELHŘIMOV – HIPPOS ŽĎÁR N. S. 10:2

Žďárští vstoupili do zápasu se zabezpečenou obranou a nebýt tyče, která ve třetí minutě zazvonila za Zástěrou v brance Hipposu, vyzněl úvod pro ně. Zvlášť když se ve čtvrté minutě ujali vedení. Úspěšným střelcem byl O. Zerák, asistenci si připsal Velecký. Inkasovaná branka ovšem probudila domácí tým, a hráči Pelhřimova se začali mnohem více prosazovat. Žďár zbytečně brzy upustil od aktivní obrany. Domácí vycítili šanci a svůj narůstající tlak proměnili ve 14. minutě ve vyrovnávací branku. Úspěšným střelcem byl Koten. Zbytek třetiny byl hodně vyrovnaný, o čemž kromě skóre svědčil i stejný počet střel obou družstev.

Prostřední dvacetiminutovka se Hipposu hodně nevyvedla. Než se stačili rozkoukat, vstřelili domácí druhou branku. Následovala pasáž plná zbytečných a nevynucených chyb, na hokejky žďárských hráčů sedla nervozita. Třemi slepenými brankami získali jasnou kontrolu nad utkáním. Hippos se z takové sprchy neprobral. Měl sice několik slibných šancí, ale Venkrbec v pelhřimovské svatyni odolával. Po několika neúspěšných pokusech o snížení přišla opět kanonáda Spartaku, po které musel Zástěra dvakrát lovit míček z branky.

Do poslední části vyměnil Hippos brankáře, rozšířil sestavu na maximální počet hráčů, ale ani zvýšená aktivita změnu v utkání nepřinesla. Pelhřimov bránil výborně i v oslabení a čekal na svou šanci. Ta přišla po jedné ze žďárských přesilovek, kdy Brychta vracející se z trestné lavice zvýšil už na 7:1. O korekci ve skóre se postaral Melichar po výpadu O. Dvořáka, ale ani tento impuls hosty nenabudil. Naopak, znovu inkasovali. Desátou branku vstřelili domácí pouhých 10 vteřin před závěrečnou sirénou.

Branky Žďáru: O. Zerák, Melichar, asistence: Velecký, F. Dvořák, Pátek. Vyloučení 2:2. yužití 1:0. Třetiny: 1:1, 5:0, 4:1.

H. BROD – ŽĎÁR N. S. 6:5 p

Výkon z předešlého dne donutil trenéra Imramovského ke změnám ve žďárské sestavě, které se projevily zlepšeným výkonem celého týmu. Úvod patřil domácím, Hippos se soustředil na obranu a vyčkával na vhodnou příležitost k útoku. Úvodní gól darovali žďárským florbalistům hráči Havlíčkova Brodu vlastní brankou. To je ale nezlomilo, a třemi brankami skóre dokonale otočili. V tu chvíli to vypadalo, že se bude opakovat zápas z Pelhřimova. Před první sirénou se ale vytasil Karásek přesnou střelou, kterou do domácí svatyně umístil Tlustoš.

Druhá třetina byla ze strany Hipposu aktivnější, ale ani osvědčení střelci žďárského týmu nemohli najít recept na domácího brankaře. V sedmé minutě hosté znovu inkasovali. O snížení se mohl postarat opět Tlustoš jako exekutor trestného střílení, ale na poslední chvíli mu balonek poskočil na hokejce a on přestřelil.

V poslední části nezbývalo hostům nic jiného než útočit a snažit se o změnu skóre. Snížení přišlo ve čtvrté minutě, kdy Imramovský vrátil odražený balon na Přibyla, který jej vyrazil, a Melichar skóroval na 4:3. Místo vyrovnání však Žďár opět inkasoval. V polovině třetí třetiny nejprve Velecký po narážečce s Melicharem snížil na rozdíl jediné branky a v šestnácté minutě Imramovský z pohledu Žďáru konečně vyrovnal.

Do konce třetiny už branka nepadla, následovalo prodloužení. V tom měli ze začátku více ze hry hosté, jejich snahu však utnulo vyloučení Veleckého. Oslabení Žďár ubránil. Žádný z týmů se v nastaveném čase gólově neprosadil, na řadu musely přijít penalty.

Rozhodnutí přišlo až ve čtvrté sérii, kdy žďárský Tlustoš neuspěl, naopak domácí Vedra ano.

Hippos Žďár: Zástěra, Dobrovolný – F. Dvořák, Karásek, O. Dvořák, Velecký – Melichar, Imramovský, O. Zerák, Kos, M. Zerák, Tlustoš, Staněk, Turinský. Třetiny: 1:1, 5:0, 4:1.