Prestižního vyvrcholení celoroční klubové soutěže mládeže do 15 let se každoročně zúčastňují tři nejlepší kluby z Čech a tři nejlepší kluby z Moravy a Slezska. Za každý tým závodilo maximálně 16 chlapců a dívek ve třech věkových kategoriích a každý z nich odplaval za víkend čtyři až pět závodů.

V celkovém pořadí týmů Finále ligy mládeže zvítězil Nový Jičín, stříbro bral domácí Liberec, těsně následován žďárskými ploutvaři. Čtvrté místo putovalo do Olomouce, páté a šesté do Prahy.

Pro žďárský Čochtanklub je to historicky nejlepší umístění ve Finále ligy mládeže. Doposud nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo z roku 2002.

Medailové žně

Mezi nejstaršími závodníky (kategorie C) si nejlépe vedla Adéla Švomová, která si doplavala pro jednu zlatou a čtyři stříbrné pozice. V chlapcích ji s jedním druhým a čtyřmi třetími místy skvěle doplnil Matěj Novák. Pro první místo dohmátla i štafeta ve složení Švomová, Zedník, Hrašková, Novák.

Oporou kategorie D (12 a 13 let) byl Ondřej Hrdina, který vybojoval jedno druhé a dvě třetí místa.

Famózní Přibylová

V nejmladší kategorii E (11 let a mladší) se nejvíce dařilo Veronice Přibylové, která ovládla všechny své disciplíny a z Liberce si dovezla čtyři zlata. Veronika navíc získala i pohár pro nejlepší závodnici své kategorie.

Mezi chlapci dosáhl na nejlepší výsledky Jan Starý, jenž byl druhý a několikrát těsně pod stupni vítězů.

Štafeta ve složení Přibylová, Krejčíková, Piechula a Starý brala stříbro.