OLOMOUC – ŽĎÁR 15:77

Trenér TJ Žďár Petr Kazda mohl být s výkonem svých svěřenkyň spokojený. Hráčky odčinily prohru, kterou jim Olomouc uštědřila v základní skupině.
„Byli jsme připraveni to soupeři vrátit i s úroky. Začátek se nám velmi dobře povedl i díky zónové obraně, a rychle jsme soupeři ve skóre odskočili,“ liboval si po utkání Kazda.

Soupeřky se pokoušely vzdorovat pouze několik minut v první čtvrtině. Když potom žďárské hráčky přešly na osobní obranu, nedaly tím Olomouci žádnou šanci na pohyb a kombinování.

„Začali jsme získávat velké množství míčů a úspěšně zakončovat jak z rychlého protiútoku, tak i z někdy velmi pěkných kombinací našich hráček,“ dodal Kazda. Družstvo Olomouce pak rezignovalo, a celé utkání se stalo pouze otázkou rozdílu ve skóre. Možnost hrát dostaly všechny hráčky.

„Malou skvrnkou na výkonu byla pouze poslední část hry, kterou jsme odehráli vyloženě v tréninkovém tempu a podle toho pak vypadala i naše obrana,“ uzavřel trenér.

Body: Havlíková 23, Junová 12, Dobiášová 9, Odvárková 9, Bláhová 8, Pospíchalová 6, Kalábová 4, Šírová 4, Polednová 2. Poločas: 4:40.

ŽĎÁR – VALOSUN BRNO 62:32

Druhý zápas proti soupeři, který měl ze žďárských hráček již před začátkem utkání velký respekt, začaly svěřenkyně trenéra Kazdy opět zónovou obranou a znovu si rychle vypracovali náskok. Brno dokázalo zakončit pouze po chybách domácích basketbalistek.

„Ve druhé části hry jsme naši obranu změnili na osobní, a zahráli ji tak dokonale, že nám soupeř za celou čtvrtinu nedal ani jeden bod,“ vyzdvihl Kazda dobrou obrannou činnost.

Žďár těžil z protiútoků a střelby ze střední vzdálenosti, a tak už v poločase nebylo o jeho vítězství pochyb. Malé trápení si připravil ve třetí části hry, kdy se nemohl chytit střelecky a dal jen devět bodů. „To jsme překonali v závěru utkání a soupeři nasázeli dvacet bodů, a tím definitivně rozhodli. Mohli jsme vyhrát výraznějším rozdílem. Je sice hezké, že jsme si hrou v postupném útoku vytvořili výborné střelecké pozice, ale nebyli jsme schopni z těchto situací dát jednoduchý koš,“ zlobil se Kazda.

Body: Havlíková 19, Junová 17, Bláhová 8, Odvárková 8, Šírová 4, Polednová, Brázdová 2, Kalábová 2. Poločas: 33:8.