Mládežnické soutěže mají oproti těm v dospělé kategorii jednu velkou výhodu. „Není u nich stanovený žádný limit, klidně se tak mohou dohrát třeba až na konci června. I proto věřím, že se soutěže mládeže podaří dohrát. U těch dospělých ovšem taková optimistka nejsem,“ tvrdí Věra Stočková, která je také hrající trenérkou druholigových žen Žďáru.

Žákovské kategorie odehrály v průběhu sezony své kvalifikace a připravovaly se na finálová vyvrcholení. Jedno z nich se mělo od 1. do 3. května uskutečnit také ve žďárské sportovní hale na Bouchalkách. „U nás se mělo odehrát Národní finále kategorie U12, tedy starších minižáků. V podstatě se jedná o oficiální mistrovství Česka, do něho se vedle dalších jedenácti družstev dokázali právě naši mladíčci probojovat,“ těší ekonomku žďárského klubu.

Ta nad dalším vývojem situace nechtěla příliš spekulovat. „Aktuální informace z federace je taková, že je akce pozastavená a bude se čekat na to, jak se situace dál vyvine. Možnosti jsou vlastně jen dvě, buď se termín posune, nebo se celá akce zruší,“ dodala Věra Stočková.