Už jednadvacátý ročník má letos na programu Žďárská liga mistrů. Každoroční zápolení sportovních nadšenců má ve městě pod Santiniho Zelenou horou bohatou tradici.

Tento rok se však ještě neuskutečnila ani jediná disciplína. „Bohužel stále vyčkáváme na okamžik, až se situace okolo covidu-19 zlepší a my budeme moci letošní ročník odstartovat. Musíme holt čekat, nic jiného nám nezbývá,“ sdělil hlavní organizátor Žďárské ligy mistrů Jiří Šustr.

Podobně nepříjemné zkušenosti už ve Žďáře mají z loňského ročníku. „Z šestnácti disciplín, které jsou součástí každoročního programu, jsme jich loni uskutečnili pouze jedenáct. To však nebylo málo pro to, abychom nemohli ročník ukončit a vyhlásit konečné pořadí,“ prozradil.

Velkou výhodou pořadatelů je fakt, že termíny jednotlivých disciplín, kuželkami počínaje, přes lyžařské či plavecké souboje, až po střelbu, jsou dopředu dané. „Harmonogram se od předchozích let prakticky neliší, hýbeme s ním jen minimálně. Pořád věřím, že bychom mohli dosud zameškané disciplíny dohnat,“ vyslovil své přání.

V tuto chvíli se jedná o zameškaná tři zimní zápolení. „V okamžiku, kdy bychom mohli zahájit, začali bychom tou disciplínou, která by byla zrovna na řadě. Takto bychom dál pokračovali a prokládali to zameškanými sporty,“ nastínil.

Na konci února se přesto Jiří Šustr pokusil se svými spolupracovníky uskutečnit pro všechny závodníky vyjížďku na lyžích. Ale neúspěšně. „Měla proběhnout distančním způsobem, takže za dodržení všech podmínek. Bohužel dva dny před jejím uskutečněním slezl sníh,“ mrzelo jej.

A jak moc všem stabilním účastníkům soutěžení chybí? „Jsme v kontaktu a víme, že všichni individuálně sportují, proto neočekávám, že bychom měli zaznamenat nějaký úbytek závodníků,“ pousmál se Šustr.

A ještě doplnil. „My nejsme závislí na financích, nebo na něčem jiném, o co přichází kluby či sportovci. Bereme vše rozumně, nic nezkoušíme obejít. Hned, jak vláda zavelí, můžeme začít.“