„Před utkáním bych bral remízu všemi deseti. Po tom, co jsme předvedli a jednu chvíli vedli dokonce už 5:2, jsme mohli i vyhrát. Poslední tři střetnutí jsme však nezvládli a museli se spokojit s bodem,“ hodnotí utkání kouč Milan Pivnička, jehož sestava se udržela ve hře o čtvrté místo.

PŘEROV – ŽDÁR N. S. 5:5

Úvod utkání vyšel žďárským nohejbalistům na jedničku. Srba s Paulem zaskočili elitní duo domácích a ve třech setech zaslouženě zvítězili. Stejný výsledek o chvilku později zopakoval i Hron s Krátkým.

Do prvního zápasu trojic nastoupili hráči PKS Oken ve složení Staněk, Hron a David Nejedlý, na kvalitní obranu prvního tria Spartaku však zbraň nenašli. V druhém střetnutí trojic se představili Krátký, Srba a Paul, od začátku se jim však příliš nedařilo. Zvrat přišel až v okamžiku, kdy za Paula naskočil dorostenec Lukáš Nejedlý, který zaskočil soupeře hlavně na bloku, 1:3.

Následovaly první odvety dvojic a v nich Sobotka s Lukášem Nejedlým, kteří na hráče Přerova nestačili. Další bod na konto hostů přidal singlista Karel Hron, jehož hned v zápětí napodobili v odvetě trojic i Krátký, Srba, Lukáš Nejedlý a střídající Paul, 2:5. Tříbodový náskok v tu chvíli vypadal hodně slibně.
Závěr zápasu ale hráčům PKS Oken vůbec nevyšel a nikdo další již kýžený bod zaručující vítězství na jejich konto nepřidal.

Komentář trenéra mužstva Milana Pivničky: „Hráče musím pochválit, i bez zraněných Průchy, Vrabce a zaneprázdněného Hochmana předvedli výborný výkon. Nejlepším hráčem byl jednoznačně Martin Krátký, rád bych však pochválil také dorostence Lukáše Nejedlého, který svým blokem a dobrou nahrávkou ve trojce komplikoval hru soupeři.“

Další zápas sehrají nohejbalisté zítra od 14 hodin v prvních Janovicích. „Utkání bude minimálně stejně těžké jako to v Přerově. Rozhodně se však opět pokusíme alespoň bodovat,“ doufá Pivnička.