TJ ŽĎÁR N. S. – VSK VŠB OSTRAVA 55:60

Rychlost, spolupráce, a výšková převaha byly hlavní zbraní, která se měla postarat o výhru hostů. V úvodu utkání se obě družstva vzájemně oťukávala, skóre přibývalo velmi zvolna a diváci přihlíželi oboustranně neúspěšné střelbě a ostravským blokům.

Do útoku tak první zaveleli hosté, když úspěšnou trojkovou střelbou strhli vedení na svou stranu. Domácímu trenérovi se rotací všech dvanácti hráčů a přechodem do zónové obrany hostující tlak podařilo zpomalit a díky několika obranným ziskům s následným zakončením, se utkání do poločasu opět vyrovnalo.

Ve třetí čtvrtině, po osmi bodech Šafránka během 27. minuty, šel Žďár do vedení, které ale nemělo dlouhého trvání. Ostrava trpělivě nacházela střelecké pozice, a vždy, když potřebovala, přidávala důležité koše. Ve 37. minutě se domácí dotáhli na 51:52, ale přes závěrečnou snahu se jim vyhrát nepodařilo.

Na dalšího protivníka si tak Žďár bude muset další rok počkat.

Utkání bylo dobrou přípravou na další dvě ligová utkání, která se budou hrát již tento víkend v Jičíně a Liberci.

Body: Bubák 15, Šafránek 8, Ondráček 7, Pospíšil a Rosecký 6, Vencálek a Zezula 5, Veselý 3. Čtvrtiny: 11:18, 16:13, 16:14, 12:15.