MODŘICE B - ŽĎÁR N. S. 6:3

Do úvodní dvojice nastoupilo duo Fajmon, Neumann a podalo výborný výkon – zvítězilo 2:0 na sety. Druhá dvojice Sobotka s dorostencem Rajským bojovala, první set byl velice vyrovnaný a při stavu 9:9 byl Žďár na útoku do vítězství v setu. „Bohužel nevyzrálost dorostence Rajského přinesla jeho chybu a set vybojovali modřičtí nohejbalisté,“ zhodnotil úvod kouč Milan Pivnička.

Ve druhém setu už vývoj hry Modřice kontrolovaly a Unitop tento zápas prohrál 0:2. Do první trojice nastoupili za SKP dorostenci Rajský, Krátký a Hron, ale výkonnostní rozdíl proti modřickému triu byl znatelný.

Žďárští mladíci nakonec prohráli ve dvou setech. Druhá trojice Fajmon, Sobotka a Neumann zabojovala, podala dobrý výkon a dokázala vyhrát. Celkový stav se tedy srovnal na 2:2. Nepomohlo ani střídání Třetí dvojice je doménou dorostenců Krátkého s Hronem, ovšem v poslední době se jim vůbec nedaří – výsledkem byla celkem lehká prohra – nepomohlo ani střídání Hrona Dušanem Horváthem.

V singlu nastoupil tradičně Karel Hron, který má v poslední době na svém kontě sérii čtyř vyhraných singlů po sobě, dalo se tedy očekávat velice vyrovnané utkání. Zvlášť když za Modřice nastoupil Michal Janeba, bývalý několikanásobný mistr ČR v této disciplíně.

Vyrovnanost soupeřů se potvrdila, po dvou setech byl stav 1:1. Zkušený Janeba válel V setu třetím byl stav 7:7, když přišla hrubá chyba Hrona, který si lehce přehozený míč zpracoval několik metrů za sebe. Zkušený Janeba toho dokázal využít a strhnul stav na 7:8 ve prospěch Modřic a následně i vyhrál celé utkání. Následovaly zápasy přehozených trojic – Fajmon, Sobotka s Neumannem tentokrát nezopakovali výborný výkon z prvního utkání.

Dorostenecká trojice Rajský, Krátký s Hronem měla opět problémy, výsledkem bylo střídání Krátkého Horváthem. Ten přinesl do hry klid, bojovnost a zpřesnění hry a výsledkem bylo vydřené vítězství. Celkový stav byl v tuto chvíli 3:5 pro domácí. Žďárští nohejbalisté ještě mohli pomýšlet na celkovou remízu, ale to by museli vyhrát obě závěrečné dvojice. To se nepodařilo hned v té první, když Sobotka s Rajským podlehli domácím. Touto tečkou bylo závěrečné skóre utkání završeno.

„Bohužel se momentálně nacházíme v sestupových vodách, proto v domácích zápasech se Semily, Třebíčí a Plazy musíme bodovat,“ podotkl kouč Pivnička.