NK CLIMAX VSETÍN B – PKS OKNA ŽĎÁR N. S. 5:5

Vsetín nastoupil oslaben o dva hráče základního kádru, proto jednoznačným cílem žďárských bylo vítězství. Bohužel se to ale nepovedlo.

Úvod zápasu nevyzněl pro celek PKS okna vůbec špatně, první dvojice složená z juniorů Hrona s Krátkým podala výborný výkon a zvítězila, tím se nohejbalisté z Vysočiny dostali do celkového vedení 0:1.

Po druhé dvojici bylo srovnáno na 1:1 – duo Sobotka s Neumannem nedokázalo porazit elitní dvojici Vsetína, především byl problém bodově zakončovat svoje útoky.

Následovaly trojice, kde po minulých nevýrazných výkonech byly jednotlivé formace ve žďárském celku změněny, proto se očekával jejich zlepšený výkon, ale opak byl pravdou. Jak první trojice Vrabec, Hron a Krátký, tak i druhá ve složení Sobotka, Staněk s Neumannem (střídal Fajmon) podaly nevýrazný výkon se spoustou nepřesností a nevynucených chyb a tento výkon nemohl stačit na vítězství – po trojicích byl tedy stav na výsledkové tabuli 3:1 pro domácí a pokud hosté chtěli pomýšlet na přijatelný výsledek, museli už nutně bodovat.

Ve třetí dvojici nastoupil Staněk s Pivničkou, kterého ke konci prvního setu nahradil Fajmon a nakonec po kostrbatém výkonu vydřeli žďárští hráči vítězství. Tím snížili na celkových 3:2 a šance na vyrovnání byla už v následujícím singlu.

Ten je za žďárské barvy doménou Karla Hrona, který jich v letošním roce moc neprohrál. Proto se hosté spoléhali na jeho vítězství a Karel i tentokrát potvrdil, že tato disciplína mu sedí – vítězství žďárského borce znamenalo srovnání celkového stavu na 3:3.

Následovaly otočené trojky. V té první opět prohráli Sobotka se Staňkem, Neumannem a střídajícím Fajmonem, ve druhé zabrali Vrabec s Hronem a Krátkým a soupeře porazili. Celkový stav byl tedy opět vyrovnaný 4:4 a šlo se do otočených dvojic.

V té první duo Sobotka s Neumannem opět nepřekročilo svůj vlastní stín a i nyní se jim nepodařilo zvítězit. Domácí se tedy dostali do vedení 5:4 a jeden bod do druholigové tabulky už měli jistý.

Výsledkovou tajenku měla rozluštit až poslední dvojice, za PKS okna v sestavě Hron, Krátký. V prvním setu na elitní dvojici domácích nestačili, prohráli ho a v tuto chvíli to již se žďárskými nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí však v setu druhém zvedli hlavy, zpřesnili hru a nakonec ho dotáhli do vítězného konce. Rozhodnout měl tedy zkrácený třetí set a bylo otázkou, jestli ho žďárští mladíci zvládnou především psychicky. Obavy ale byly zbytečné, výborná obrana s přesným útokem slavily úspěch a vítězství v tomto setu ukončilo zápas s celkovým skóre 5:5.

„Po celkovém průběhu utkání nakonec můžeme být za remízu rádi, ale soupeř byl oslaben o dva hráče a my toho nedokázali využít. Z tohoto hlediska považuji výsledek za neúspěch“, těmito slovy okomentoval utkání trenér Milan Pivnička a zároveň dodává:

„ Z týmu je možné pochválit pouze juniory Hrona s Krátkým, kteří byli tahouni tohoto utkání a prokazují stále se zvyšující výkonnost. Pomalu se přesouvají do role elitní žďárské dvojice a rovněž Hron v singlu je velkou stálicí. Bohužel nové složení trojic opět neprokázalo zlepšení, musíme se na tuto disciplínu v tréninku ještě více zaměřit.“

Příští utkání zajíždí celek PKS okna Žďár nad Sázavou na horkou půdu sousedního týmu v tabulce – TJ Plazy, který je o jednu příčku nad Žďárem jen díky celkovému skóre.