TJ ŽĎÁR N. S. – SLOVAN BOHNICE 78:65

Žďárští hráči měli svému protivníkovi co vracet. V Bohnicích prohráli o deset bodů a bylo zřejmé, že ani dnes to nebude jednoduchý zápas. V prvních minutách střetnutí se hrál vyrovnaný basketbal a obě družstva se střídala ve vedení. Postupem času ale domácí začali utahovat šrouby v obraně a nutili hostující hráče k co nejtěžším střelám, které tak často míjely svůj cíl.

Za to žďárští si své šance připravovali mnohem lépe, prosazovali se z dálky i hezkými kombinacemi až do koše. „Ve druhé čtvrtině jsme si vypracovali 14-ti bodový náskok, což nás pro druhý poločas uklidnilo, ale věděli jsme, že nesmíme polevit, protože by bylo dobré kvůli lepšímu skóre ze vzájemných zápasů vyhrát alespoň o 11“ zhodnotil kapitán Tomáš Rosecký poločasové dění v kabině.

Domácí povolili hostům pouhých 21 bodů do první půle. V té druhé už ale dominovaly útoky. Zejména ten hostující se nebezpečně rozjel. V tu chvíli měli domácí trenéři naštěstí na hřišti Rosťu Veselého, který osmi body v řadě zmrazil naděje Pražanů. Ti ale zbraně rozhodně nesložili a prali se o každý bod do samého konce, ve kterém se snažili zónovým presingem po celém hřišti stáhnout svoje manko na devět bodů. To ale odolalo a konečná výhra o 13 potěšila všechny přítomné.

Body: Bubák 20, Veselý 18, Pospíšil 12, Rosecký 10, Zezula 6, Ondráček 5, Šafránek 3, Danko 2, Vencálek 2. Čtvrtiny: 18:13, 17:8, 23:23, 20:21. Poločas: 35:21.

TJ ŽĎÁR N. S. – USK PRAHA B 92:70

Po špatném vstupu loňských juniorských mistrů republiky do ligy, se vysoké a dynamické družstvo oklepalo a začalo shazovat respekt k soupeřům. Rozdíl mezi dorosteneckým a mužským basketbalem už nebyl příliš patrný.

Přílišná individuální snaha Pražanů prosadit se, převládala nad útočnou spoluprácí, která naopak domácí v první čtvrtině zdobila. Nájezd a shoz na volného podkošového hráče. Od tohoto scénáře se však v dalších dějstvích upustilo, hra z domácí strany už nebyla tak dobrá a při vysokém procentu střelby soupeře, se zápas ubíral nečekaným směrem.

USK nasázelo 13 trojek v zápase. Nástup do druhé dvacetiminutovky byl však zcela v režii domácích, kteří během tří minut šňůrou 15:4 rozhodli. V utkání se nejvíce dařilo Bubákovi, který nasázel 29 bodů, ale i dalším podkošovým Pospíšilovi s Veselým a dobrou střelbou z perimetru se blýskl Šafránek s Vencálkem.

„Kdyby si jejich nejlepší hráče nerozebrali extraligové a prvoligový týmy, kdoví jak by si teď v tabulce stáli. Do tohoto týmu totiž spadá například i Tomáš Satoranský, velmi příjemné sedmnáctileté překvapení reprezentačního týmu ČR a i jiní hráči“ upozornil jeden z trenérské dvojice domácích Jaroslav Sedlák.

Body: Bubák 29, Pospíšil 14, Šafránek 13, Veselý 11, Vencálek 10, Rosecký 9, Danko 3, Zezula 3. Čtvrtiny: 26:19, 16:18, 27:19, 23:14. Poločas: 42:37.

Jiří Bubák