V rámci akce Dakar setkání, která proběhne v neděli na autodromu v Sosnové u České Lípy, dojde k jedné velké premiéře. Na české půdě se poprvé představí dakarský speciál Ford Ranger z dílen oficiálně podporovaného týmu automobilky Ford South Racing.

Odkrývání trumfů nebude jen tak provinční akcí, do České republiky zavítá nejen manažer týmu Scott Abraham, ale také týmová jednička Xavier Pons. Ten se na letošním ročníku Rallye Dakar 2017 pohyboval do odstoupení v absolutní špičce.

„Je nám velkou ctí, že můžeme českým fanouškům motoristického sportu zprostředkovat účast tak světového týmu, jakým South Racing je. Fanouškům představíme nejen dakarský speciál Ford, ale také náš nový design, a především plány pro letošní sezonu. Novinek máme přichystaných hodně, ale vše si necháváme až na samotnou neděli," uvedl Tomáš Ouředníček, který by měl stávající sezonu odjet s mladým navigátorem Davidem Křípalem.

Čtěte také: Dobrovolný hasič z Brťoví zachránil tonoucí ženu

Další ročník Dakaru se uskuteční od 6. do 20. ledna příštího roku. Novinkou oproti minulému závodu je zařazení několika úvodních erzet v Peru.

Tam se naposledy jelo už před čtyřmi lety. Poté už v programu země chyběla, a to ze dvou důvodů: Strašákem byly následky nebezpečného klimatického jevu El Niňo, problémem byly i nízké záruky vlády kvůli sporům v jejích řadách. Na vině bylo i nejisté finanční pokrytí akce této jihoamerické země.

Dakar odstartuje v peruánském hlavním městě Lima, jezdce čekají atraktivní úseky na obou podélných březích jezera Titicaca a přejezdem přes Andy a bolívijskou metropoli La Paz se dostanou do cílové destinace v argentinské Córdobě. Bližší informace zveřejní pořadatelé na podzim.