První dva duely vyhráli, nyní by k nim rádi přidali další zisk dvou bodů. Ve třetím kole play-out extraligoví házenkáři Nového Veselí přivítají v sobotu od 17.00 na domácí palubovce KP Brno. „Chceme opět zvítězit,“ má jasno mladé pravé křídlo Nového Veselí Robert Halíček.

Je to výborná bilance. V prvních dvou kolech play-out na půdě Hranic a Maloměřic dokázali házenkáři Sokola zvítězit. V součtu s výhrou nad Duklou Praha v posledním kole základní části tak odcházeli ze hřiště jako vítězové již potřetí za sebou.

Takovou bilanci v klubu z Vysočiny již dlouho nepamatují. „Všichni, trenéři stejně jako hráči, chceme v play-out vyhrát všech šest zápasů. To jsme avizovali ještě před jeho začátkem. Nic na tom nemění ani fakt, že záchranu už mají, díky zrušení nižších soutěží, všechny čtyři kluby jasnou,“ potvrdil Halíček.

Od tohoto pondělí jsou třetiligoví fotbalisté Nového Města na Moravě (v zelených dresech) ve společném zápřahu.
Fotbalisté Nového Města už opět trénují společně

Souboje s KP Brno jsou v této sezoně pro Nové Veselí obzvlášť pikantní. Celek z jihomoravské metropole totiž od tohoto ročníku vede Pavel Hladík, hlavní strůjce novoveselských úspěchů poslední dekády.

Pro pravé křídlo Veselí to ovšem nic neznamená. „Pana Hladíka samozřejmě znám, ale nikdy jsem pod ním nehrál. Pro mě je to soupeř jako každý jiný. Spíše pro naše zkušenější hráče má asi takový zápas jiný náboj,“ vysvětloval.

Oba dva vzájemné duely těchto celků v základní části letošního extraligového ročníku skončily nerozhodně. Zvláště ten druhý, zkraje roku, měl pro Nové Veselí hodně trpkou příchuť.

Český fotbalový obránce Ondřej Kúdela dostal tvrdý trest. UEFA jej za údajný rasismus potrestala stopkou na deset soutěžních utkání.
Neadekvátní, nepochopitelné: takové jsou reakce ze Žďárska na trest pro Kúdelu

Ještě dvě minuty před koncem totiž jeho hráči vedli o tři branky, ale zpackaným závěrem ztratili bod. „Ten zápas je pro nás poučením, že musíme hrát koncentrovaně celých šedesát minut. Brno je týmem přibližně na naší úrovni, chceme jej zdolat a alespoň částečně napravit to, co se nám stalo minule,“ dodal Halíček.

Stejně jako v předchozích dvou duelech, i tentokrát by měli dostat příležitost hráči širšího kádru. „Kromě jiného je pro nás zápas ideální příležitostí k rotaci širšího kádru. Kluci se svědomitě připravují, šanci si zaslouží,“ sdělil trenér Nového Veselí Peter Kostka.

Ten opět očekává emočně vypjaté utkání. „Oba naše letošní souboje s Brnem byly emocionálně mimořádně vyhrocené. Tak tomu ale má být. Bez patřičných emocí se z házené stává pouze nudná šachová partie,“ lehce se pousmál.

Na rychlonohého útočníka třetiligových fotbalistů Nového Města na Moravě Tomáše Dubu (v zeleném dresu) si dávají obrany protivníků pokaždé velký pozor.
Už bych chtěl mít také balon u nohy, postýskl si kanonýr Nového Města Duba

Na druhou stranu se to ale nesmí přehánět. „Musíme najít ideální míru temperamentu, abychom neopakovali špatná rozhodnutí z minulého souboje s Brnem. Tenkrát jsme jim bod za remízu doslova darovali,“ připomněl, že má pokažený závěr zápasu stále na paměti.

Slovenský trenér ovšem tuší scénář, který by jeho ovečkám mohl pomoci k dalšímu stoprocentnímu zisku. „Receptem k dosažení úspěšného výsledku bude především ubránění spolupráce hráčů soupeře s pivotem Sekuličem. Současně s tím musíme donutit brněnské spojky Arseniče s Jezdimirovičem zakončovat pod tlakem. A pak si také pohlídat laciné ztráty míče, hlavně pokaženou přihrávkou,“ zdůraznil Kostka.