A rozhodně nepůjde o procházku rozkvetlým ovocným sadem. Už s předstihem se pořadatelům přihlásilo kolem 60 zájemců, které čeká po startu v 10 hodin běžecká (6 a 3 km) a cyklistická část (27 km).

Závodníci budou na závěr duatlonu šplhat do sjezdovky podobně jako lyžaři při Tour De Ski. „Je to i pro ryzí amatéry, i když je to na začátek sezony dost těžký závod,“ říká jeden z organizátorů Petr Bezchleba. „Všude kolem je moc hezká příroda, trasa vede i kolem Pernštejna,“ láká na start další sportovce.

Součástí závodu je i soutěž tříčlenných štafet. „Jeden člen týmu běží první úsek, druhý jede cyklistickou část a třetí běží druhou část,“ vysvětluje Bezchleba.
Letos pořadatelé vypsali i doplňkovou soutěž. Ti, kteří si netroufnou na celý závod, se mohou utkat v běhu do vrchu. Podrobné informace najdete na www.ppeklo.cz.

Pernštejnské peklo (duatlon): běh 6 km (po lesních cestách) - kolo 27 km (Bratrušín – Věchnov – Zlatkov – Rožná – Nedvědice – Kovářová – Věchnov - Bratrušín) - běh 3 km - (po lesních cestách, trasa zakončena výběhem do sjezdovky).