Favoritem sobotního zápasu čtrnáctého kola házenkářské extraligy byli zcela jistě hráči hostujícího Frýdku-Místku. I když ani jim se po restartu naší nejvyšší soutěže příliš nedařilo.

Z předcházejících čtyř kol totiž vyšel celek z severu Moravy bodově naprázdno. Nové Veselí na tom bylo podobně, hlavně poslední prohra na palubovce dosud bezbodových Maloměřic musela svěřence trenéra Petera Kostky stále ještě mrzet.

Jak už se poslední dobou stalo neblahou tradicí zápasů klubu z Vysočiny, i tentokrát mu vůbec nevyšel start do utkání. Především Chudoba s Güttlerem v dresu hostujícího souboru doslova řádili a Frýdek si tak brzy vypracoval tří až čtyřbrankový náskok.

Aby toho nebylo málo, házenkáři Nového Veselí totálně nezvládli ani závěr první půle. Náskok hostů díky tomu narostl na rozdíl sedmi branek – 13:20.

Komfortní náskok si hosté bez větších problémů drželi také v úvodní polovině druhého dějství. Nové Veselí se herně zlepšilo a v závěrečné čtvrthodině se to začalo projevovat také na vývoji skóre.

Tři minuty před koncem Gregorovič snížil na 25:29, navíc hned poté předvedl výborný zákrok gólman Šimovček. Domácí lavička si vzala oddechový čas a ještě se pokoušela o malý sportovní zázrak.

Bohužel zůstalo jen u přání, hosté žádné drama nepřipustili a dalšími dvěma přesnými zásahy zápas definitivně rozhodli ve svůj prospěch.

Po porážce 25:31 tak celku z Vysočiny v tabulce dál patří nelichotivá předposlední příčka. Další extraligový zápas čeká na házenkáře Sokola již ve středu, kdy se představí na palubovce sedmého Jičína.

NOVÉ VESELÍ – FRÝDEK-MÍSTEK 25:31
Sestava a branky: Studený, Šimovček, Štohanzl – Ptáčník 5, Dodica 5/3, Bartůněk 5, Kocich 3/1, Melichar 3, Tomášek 1, Krčál 1, Gregorovič 1, Halíček 1, Dolejší, Parolly, Zeman. Rozhodčí: Kozler, Zych. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (20. Mynář). Vyloučení: 5:5. Poločas: 13:20.