„Normálně sice bývá ve čtvrtek zavřeno, ale pro tentokrát jsem otevřel," uvedl majitel vojnoměstecké restaurace U Malivánků Jan Malivánek. „Moc lidí se ale na zápasy dívat nechodí, spíš jenom skalní fandové. Jsou brzy odpoledne, to jsou lidé ještě obvykle v práci, lepší by bylo, kdyby se hrálo až večer," dodal Malivánek s tím, že volných židlí je v hospůdce letos na hokej dost.

Podobně to s nešťastným časovým rozvržením zápasů vidí i provozovatel žďárských podniků Number ONE, Number TWO i „Trojky" Tomáš Vokřínek. Fandové mohou sledovat hokejové duely ve všech třech restauracích v centru Žďáru.

„Chodí jen pár fandů. Souvisí to jednak s úrovní předváděného hokeje, která u českého týmu byla dlouho mizerná, i s tím, že utkání jsou moc brzy odpoledne. Lidé jsou ještě v práci, pak se musí postarat o děti nebo nakoupit, takže v tomto ohledu čas mají spíš ti mladší. Navíc hokejové mistrovství vyšlo trochu nešťastně zrovna na žďárskou pouť," popsal Tomáš Vokřínek.

Někteří hokejoví fandové si kvůli mistrovství berou dovolenou i náhradní volno. „Mám nějaké hodiny navíc, tak si je postupně vybírám a jezdím domů dřív, abych zápasy viděl. Jako stavební dozor bych se v práci opravdu na televizi dívat nemohl," poznamenal Pavel Palát ze Žďáru nad Sázavou.

Někde zase kvůli hokeji dokonce dočasně změnili pracovní dobu.

„Náš šéf hokejem žije, takže podřízení s ním musí držet basu," prozradil s úsměvem další ze žďárských obyvatel František Jančuška. „Ráno proto začínáme pracovat o hodinu až o hodinu a půl dříve, abychom stihli všechna jednání s klienty a mohli jít domů dříve. Jsem projektant, takže spoustu práce pak můžu udělat na počítači doma, nemusím být vždycky nutně v kanceláři," dodal muž.