Se svými spoluhráči měli utkání dobře rozehrané. Takřka padesát minut mu dominovali. „Poté ale začal úřadovat gólman Žingor ve spolupráci s kvalitní obranou Kopřivnice. Výborným výkonem nám znemožnili vypracovat si lepší příležitosti a následně je poté proměnit,“ připustil Kocich.

V průběhu utkání Nové Veselí několikrát vedlo o tři až čtyři branky. Pokaždé ovšem o slibný náskok okamžitě přišlo. „Ve všech případech jsme hned poté nedokázali proměnit vyloženou příležitost. Následně jsme pak navíc šli ještě do oslabení,“ postýskla si střední spojka házenkářů Sokola.

V závěrečné desetiminutovce potom domácí totálně odešli střelecky. „Díky tomu hráči Kopřivnice dokázali srovnat a v úplném závěru byli šťastnějším týmem,“ mrzelo Kocicha.

Jak už bylo řečeno, čtvrteční zápas byl přímým soubojem o páté místo. Oba celky totiž v tabulce dělil jen jediný bod. „Teď už si to Kopřivnice asi pohlídá. Hrálo se o lepší postavení do play-off, zřejmě i proto bylo utkání tolik vyhrocené,“ komentovala dění na hřišti letní posila z Frýdku-Místku.

Do rozboru některých sporných momentů se ale Martin Kocich pouštět nechtěl. „K výrokům rozhodčích se nebudu vyjadřovat. Bylo to vypjaté utkání a jejich „chyby“ se dají omluvit. Na rozhodčí se nemůžeme vymlouvat, zápas jsme si prohráli sami.“

ZÁPAS JEJ BOLEL

Právě na dvaadvacetiletého hráče Nového Veselí se defenziva celku ze severu Moravy hodně soustředila. „Snažil jsem se vytvářet prostory pro obě krajní spojky. Tím, jak jsem naše akce často rozjížděl, jsem měl hodně kontaktů s obranou hostů. Před příchodem do Veselí jsem působil ve Frýdku-Místku, ve čtvrtek jsem se tak potkal i s mnoha bývalými spoluhráči. Souboje to byly vyostřené, někdy až za hranou,“ připustila střední spojka Sokola.

Na 99 procent tak Nové Veselí v tabulce po základní části obsadí šesté místo. Pro čtvrtfinále play-off se za soupeře rýsuje jeden z dvojice Karviná, Zubří. „V tuto chvíli je asi jedno, zda skončíme pátí či šestí. Osobně bych ale raději šel na Zubří, než na Karvinou. Nejenom já, ale i ostatní v týmu. Play-off je ovšem úplně jiná soutěž,“ dodal Martin Kocich.