NOVÉ VESELÍ – BRNO 32:23

Vstup do prvního ze šesti utkání play-out hráčům Sokola vyšel, od úvodních minut si udržovali gólový náskok. Pouze mezi 15. a 25. minutou poněkud vypadli z tempa a Brnu se podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Závěr úvodní třicetiminutovky už ale opět patřil Novému Veselí, do kabin se tak odcházelo za stavu 15:12.

Start do druhé půle zvládli domácí na jedničku. V úvodních deseti minutách povolili Brnu pouze dvě branky a ve 40. minutě tak na světelné tabuli svítilo skóre 21:14. Domácí lavička si tak mohla dovolit dát příležitost také dalším hráčům ze střídačky, kteří pomohli ke konečné výhře 32:23.

V tabulce play-out, do níž se započítávají také body ze základní části, ale bez skóre, tak Nové Veselí zůstává se sedmnácti body na druhém místě. Ohlasy z utkání, včetně komentáře trenéra Pavla Hladíka, naleznete ve čtvrtečním Týdeníku Vysočina. Ve druhém utkání prvního kola zdolaly první Hranice poslední Strakonice 34:27. V dalším utkání se Nové Veselí v pátek představí v Hranicích.

Sestava a branky: Schams, Studený – Živojinovič 6, Štěrba 6/3, Melichar 3, Ptáčník 3, Sekulič 3, Bartůněk 2, Chosik 2, Valoušek 2, Veselý 1, Dolejší 1, Najman 1, Nedvěd 1, Štohanzl 1, Skalický. Rozhodčí: Macho, Hájek. Vyloučení: 6:3. ŽK: 3:3. Diváci: 350. Poločas: 15:12.