„Už v roce 2012 jsem dostala já, můj přítel a můj tatínek od Martiny poukaz na pobyt v Soči. Jelikož nás ale oslovila firma Procter & Gamble, s přítelem letíme pod její záštitou a naše poukazy jsme přenechali synovi Milanovi a jeho přítelkyni," vysvětlila Eva Sáblíková. Firma jako jediné Češce zajistí odlet na olympiádu do Soči v rámci druhého ročníku své kampaně Děkuji maminko, podporující matky sportovců.

Eva Sáblíková se do Soči těší, nerada však dopředu odhaduje Martininy šance na medaile. „Jsem pověrčivá, bojím se, abych něco nezakřikla. Proto raději předem nic neodhaduji," řekla maminka Sáblíková. Ta si riziko teroristických útoků nepřipouští a autory výhrůžek odsuzuje.

„Nedokážu si vysvětlit, proč někdo něco takového dělá a opravdu mě zaráží, že je toho člověk během svátku sportovců a férového boje vůbec schopen. Nemyslím na to. Kdybych na olympiádu kvůli výhrůžkám nejela, pouze bych jim tím udělala radost," uvedla Eva Sáblíková, která v Soči zůstane do konce olympiády. Díky akreditaci bude mít přístup jak do fanouškům jinak nedostupné olympijské vesnice, tak i na další závody, které si vybere.

„Moc ráda půjdu podpořit i další naše sportovce. Určitě se podívám na Karolínu Erbanovou, na hokej a na lyžování," řekla Eva Sáblíková.

Zítřejší první závod Martiny na tři tisíce metrů bude Eva Sáblíková s rodinou a přáteli sledovat v jednom ze žďárských barů.