Po úvodní remíze v Náchodě 24:24 proto panovalo spíše zklamání. „Podle průběhu zápasu jsme bod ztratili. V utkání jsme 59 minut vedli, bohužel jsme ale o náskok v poslední minutě přišli. Z remízy jsem proto zklamaný, ale potěšila mě jak práce obrany, tak útoku. Do šancí jsme se dostávali, jen škoda, že jsme občas i vyložené příležitosti neproměnili," vzpomíná Marek Michalisko.

V neděli se jeho svěřenci poprvé představí doma. „Co chystáme na Chodov si nechám pro sebe, ale pokud chceme být úspěšní, musíme domácí zápasy zvládat. To jinak nejde. Očekávám, že přijde hodně lidí, chceme před vlastním publikem zvítězit," má Michalisko jasno.

Nové Veselí by mělo vyběhnout v prakticky totožné sestavě. „Maximálně uděláme jednu či dvě změny. Ještě to řešíme," říká Marek Michalisko. Konkrétnější ale být nechtěl.

Jednou z novoveselských utajených variant by mohl být odchovanec David Šůstek, který hostuje do extraligové Dukly Praha. Ta hraje svůj zápas už v sobotu, a tak se jeho nasazení v důležitém začátku sezony před dvěma výjezdy přímo nabízí. Nedělní utkání má začátek tradičně v 16.30.

Předcházet mu budou dva zápasy nejvyšších dorosteneckých soutěží. Od 12.30 vyzve mladší dorost, který v úvodním kole vybral Duklu Praha 37:28, Frýdek-Místek. Zastavit se bude snažit zejména frýdeckou ofenzivu, jež nasázela Kopřivnici 43 branek (43:21). O dvě hodiny později se pokusí složit pražský reparát proti stejnému soupeři i jejich starší kolegové, kteří v 1. kole padli na horké půdě Dukly Praha 28:25.

V sobotu si odbudou domácí premiéru i házenkáři z Velkého Meziříčí. Druholigové muže prověří od 17 hodin Kostelec na Hané.

„V Telnici jsme vyhráli 30:29 až díky dobrému bojovnému závěru zápasu. Na klucích bylo vidět, že chtějí sérii porážek z přípravy přerušit. Doufejme, že výhra bude odrazovým můstkem k dalším vítězstvím," přeje si hrající trenér Vítězslav Večeřa.

Cestovat nebudou muset ani druholigoví starší dorostenci. Do Velkého Meziříčí zavítá Rožnov pod Radhoštěm. Utkání začíná v 15 hodin.