I. LIGA MUŽŮ - SK. B

PROSTĚJOV- BC VYSOČINA 96:83

Prvních deset minut bylo hodně vyrovnaných. „My jsme je měli dobře přečtené, hlavně co se týče signálů a začátek nám vyšel na výbornou. Nepustili jsme je do těch obvyklých pozic a měli jsem navrch,“ potěšilo kouče hostů Petra Pešouta, jehož tým první čtvrtinu o bodík vyhrál.

Jenže ve druhé a té třetí části tahal jeho tým za kratší konec. Hlavní rozdíl byl v zakončení. „Bohužel se nám stroj zadrhl. Nebyli jsme schopní trefit koš. Vůbec jsme se netrefovali a oni šli zkušeně přes nás, protože jim se naopak dařila střelba za dva i tři body, měli vysokou procentuální úspěšnost,“ nastiňuje Pešout.

Prostějov byl opravdu v tu chvíli v ráži a ve 25. minutě měl luxusní takřka třicetibodový rozdíl! „My jsme sice herně nepropadli, ale koš byl začarovaný, a domácí si vybudovali veliké vedení. Ty dvě čtvrtiny byly mizerné, tam se to lámalo.“ zoufal trenér BC Vysočina.

Jak už to tak ale bývá, jeho tým je jeden bojovník vedle druhého, takže domácí rozhodně nemohli do závěrečného klaksonu polevit. „Nám to pak začalo lepit, a rychle jsme stáhli dvacet bodů soupeře,“ potěšilo Pešouta, jehož tým čtyři minuty před koncem měl na dostřel jen jednociferné manko. „Bohužel jsme ale dostali koš s faulem, a na ten zvrat už pak nebylo,“ doplňuje.

Vysočina tak prohrála i své druhé utkání v nové prvoligové sezoně. „Tenhle zápas nám ukázal to, že na doskoku jsme byli lepší, hra pivotů byla bez problémů, jen to chce trochu odvahy a trochu štěstí při střelách z dálky,“ říká Petr Pešout. „Mám radost z toho, že si tým sedá. Hráči ukázali i v Prostějovbě, že ten morál nám určitě chybě nebude, zabojovali, stáhli to vedení na deset bodů, toho si cenním. V poslední čtvrtině to byl výkon, který od nich očekávám. A druhá radost byla, že mladý Kočvara tu svou pozici zvládá a do budoucna to bude velká posila,“ doplňuje trenér.

Jeho hráče čeká v neděli druhé domácí utkání. Na své palubovce přivítají tradičně od 15.30 Pardubice.A tento duel by prý měl být odrazovým můstkem k úspěšnému ročníku. Bere se jedině výhra!

„My se sehráváme, ty dva první zápasy jsme brali jako přípravu na soutěž, ale s Pardubicemi nám to už začne, teď už body rozdávat nechceme,“ má jasno Petr Pešout.

Ten by měl mít k dispozici takřka kompletní kádr. Chybět bude jen Martin Strážnický, který odjel na měsíc do Ameriky. „Uvidíme jak na tom bude Míša Seidler, který se zranil v Prostějově, ale snad na neděli bude připraven,“ říká kouč BC Vysočina. „Já doufám, že už začneme šlapat a potvrdí se to, že začátky nám moc nevychází a od třetího kola to bude dobré.“ dodává trenér jihlavského celku.

Body a sestava BC Vysočina: Bubák 18, Maňák 15, Kočvara 13, Sediler 12, Číha 10, Kracigr 7, Dokulil 6, Knetl 2. Rozhodčí: Zatloukal, Melichárek. TH: 22/17:25/18. Trojky: 11:3. Čtvrtiny 22:23, 29:13, 24:17, 21:30.