Ambiciózní družstvo žen s bohatými sportovními zkušenostmi, které od roku 2006 nacvičuje mimo požární sport i klasické disciplíny podle mezinárodních pravidel CTIF, bylo v loňském roce vysláno jako zástupce Česka na slovenskou kvalifikaci, kde ve své kategorii obsadilo 2. místo.

„Na další mezinárodní soutěž odjelo družstvo do Rakouska, kde opět reprezentovalo Česko a ve své kategorii ženy vybojovaly 5.místo,“ uvedl v tiskové zprávě trenér družstva SDH Velké Meziříčí Stanislav Kratochvíl.

XIV. mezinárodní hasičská soutěž pro dospělé a XVII. mezinárodní soutěž hasičské mládeže zemí CTIF se uskuteční od 19. do 26. července v Ostravě a do České republiky se vrací po dlouhých více jak 35 letech.

Hasičská olympiáda je a vždy byla ve všech pořadatelských státech pokládána za akci celostátního významu a byla pořádána pod záštitou vrcholného představitele státu (například v Brně v roce 1973 pod záštitou prezidenta republiky, v roce 1997 v Dánsku pod záštitou korunního prince Frederica, v roce 2001 ve Finsku pod záštitou prezidentky paní Tariji Halonen ) a v roce 2005 ve Varaždinu pod záštitou a přímou účastí prezidenta Chorvatska.

"Očekává se, že se Hasičské olympiády zúčastní až 3 500 přímých aktérů ( sportovců, rozhodčích, organizačních pracovníků a významných hostů ) z 30 zemí z celého světa," konstatoval Stanislav Kratochvíl.