K přestavbě Vysočina Areny přistoupil klub SK Nové Město na Moravě společně s Českým biatlonovým svazem kvůli vylepšení pohodlí fanoušků a především s ohledem na únorový světový šampionát v biatlonu.

Základy nových tribun E1 a E2 jsou již v areálu dokončeny. Sloužit budou nejen divákům. „Zároveň poskytnou technické zázemí pro týmy,“ prozradil již dříve Deníku Jan Skřička z organizačního výboru mistrovství světa.

Vizualizaci konečné podoby Vysočina Areny si prohlédněte zde:

Mistrovství světa biatlonistů se bude na Vysočině konat ve dnech pátého až osmnáctého února příštího roku. Prodej vstupenek na šampionát byl odstartován ve druhém květnovém týdnu. „Řekli jsme si takový cenový strop, že za jeden závod by vstupenka na nejlepší místa určitě neměla překonat tisícovku,“ prozradil již v březnu po skončení závodů Světového poháru ve Vysočina Areně Jiří Hamza.

Své slovo viceprezident IBU splnil. „Začínáme na dvou set korunách a ani nejlepší vstupenka na jeden závod nepřekročila hranici tisíce korun,“ potvrdil Hamza minulý týden novinářům s tím, že jejich ceny jsou jen o něco málo vyšší než na Světový pohár.

Vstupenky na jednotlivé dny, týdny či celý šampionát si můžete již nyní pořizovat na oficiálních stránkách mistrovství světa. Fanoušci by si měli při výběru svých míst dát pozor na výběr tribuny. Zde došlo po několika dostavbách, včetně té nejnovější, ke změnám v jejich označení.

Po dostavbě nových stálých tribun ve Vysočina Areně dojde k jejich novému označení.Po dostavbě nových stálých tribun ve Vysočina Areně dojde k jejich novému označení.Zdroj: se svolením Českého biatlonu