Navíc se po roční odmlce jela i časovka. „Vládne spokojenost,“ pochvaluje si ředitel závodu, který letos vyhrál František Paďour, Milan Plocek.

Kolik cyklistů se pro letošek podařilo přivábit na Vysočinu?

Na stratu bylo 108 závodníků. Pět německých a jednu holandskou stáj doplnili čeští cyklisté z klubových nebo smíšených družstev.

Takže jste byl spokojen?

Jednoznačně ano. Byl to čtvrtý nejobsazenější ročník za uplynulých třináct let. Byly zde i osobnosti v doprovodu závodníků, například Němec Thomas Barth, vynikající jezdec minulých let. Mezi závodníky se ukázal exmistr světa Kaňkovský.

Jak vítali závodníci časovku, která v minulém ročníku chyběla?

Základem každého cyklistického závodu je jízda na čas, takže jsme se snažili časovku zařadit a závodníci si to jen chválili. Loni se neuskutečnila z organizačních důvodů.

Jak se vám podařilo zvládnout takhle velkou akci organizačně?
Ubytování a stravování je základním faktorem, bez toho bychom podobně velký podnik nemohli pořádat. Co se týče tratí, tak ty byly v dobrém stavu. Správa a údržba silnic výtluky a naplaveniny dala do pořádku. Dopravní uzavírky byly minimální během prvních dvou etap. To platí i o Žďáře, kde kromě uzavřené tratě časovky byla krátkodobě neprůjezdná Brodská ulice v půlkilometrovém úseku.

Mohou se fanoušci cyklistiky těšit i na čtrnáctý ročník?
Teď musím zpracovat žádost o finanční příspěvek, podle toho jak dopadne, se rozhodnu, zda a v jakém rozsahu budu pořádat další ročník. Uspořádání záleží také na jednotlivých sponzorech a spolupráci s policií, která celou akci bezpečnostně zajišťuje.