Na papíře stavělo vedení v tabulce do role favorita hosty z Vysočiny, ale domácí borci, z nichž většina prošla nejvyšší českou soutěží, nerozdávají body zadarmo. Zatímco Střelice nastoupily téměř kompletní, trenér Veselý měl pouze dva hráče na střídání. „Jeden z toho nebyl úplně fit a na liberu musel nastoupit druhý nahrávač Jiří Moučka, který se vrátil do sestavy po střevních problémech," prozradil šéf lavičky své omezené možnosti.

Už od začátku byl vidět rozdíl v rozpoložení obou týmů. Jihomoravané nastoupili soustředěně, utkání si chtěli „užít", naproti tomu hosté jakoby nesli na zádech balvan důležitosti zápasu.

Začátek byl vyrovnaný, ale v koncovce prvního setu se projevila větší bojovnost a zkušenost domácích. Kvalitním podáním a obranou na síti vyhráli první set. Do toho druhého vlétl Žďár jako vyměněný. Díky skvělému servisu odskočil na 8:1 a pohodlně uzmul celý set. To ale bylo poslední zaváhání Střelic. Poté se naplno projevila jejich kvalita a hlad po vítězství. „Nenašli jsme obranu na soupeřův precizní útok středem sítě a útok diagonálního hráče," uvedl Petr Veselý.

Do odvety nasadili Brňané hráče z lavičky a Žďár toho dokonale využil. Z vedení 1:0 na sety se ale příliš dlouho neradoval. Domácí okamžitě prostřídali a proti jejich základní sestavě neměl Žďár i přes enormní snahu nahrávače Baráka šanci. „Bez trénování, ať už je to zapříčiněno čímkoliv, se prostě dobře hrát nedá. Doufejme, že si z toho hráči vezmou ponaučení a ke zbytku sezony přistoupí zodpovědně. Byla by velká škoda, aby první místo zůstalo jenom snem," uzavřel Petr Veselý své hodnocení.

STŘELICE ŽĎÁR N. S. 3:1 (18, -22, 13, 19) a 3:1 (-20, 21, 16, 21)

1. ŽĎÁR N. S. 24 16 2 1 5 60:32 53

2. Střelice 24 16 0 3 5 58:36 51

3. Dvůr Králové 24 9 6 4 5 56:41 43

4. Hrotovice 24 12 2 2 8 54:38 42

5. Dansp. Praha 24 10 3 1 10 44:46 37

6. Hronov 24 10 2 2 10 45:46 36

7. Česká Třebová 24 9 1 6 8 44:50 35