Pátý tým po základní části v prvním vzájemném duelu se čtvrtou Kopřivnicí zcela vyhořel, po úvodní třetině sice ještě vedl (2:3), ale ve druhé části odpadl a po šňůře 12:0 si měli Bystřičtí do druhého dne co vysvětlovat.

Nedělní odveta nabídla jiný scénář. Hosté celý zápas dotahovali a ve 44. minutě stáli za stavu 6:3 nad propastí. Odvézt si druhou porážku však rázně odmítli a čtyřmi góly duel otočili.

Žďár nad Sázavou skončil v základní části devátý, udržel se, sezona pro něj ale předčasně skončila.

KOPŘIVNICE BYSTŘICE 14:3

Hosté začali skvěle a po dvou slepených gólech domácí Vikingy zaskočili. Ti se ale nevzdali a rychle se vrátili do zápasu.

Zlom nastal na začátku druhého dějství, v němž domácí nasázeli šest branek během deseti minut a úvodní čtvrtfinále už se po zbytek střetnutí dohrávalo pouze z povinnosti. „Po nepříliš povedené první části jsme zápas rozhodli drtivým nástupem v prostřední třetině," měl jasno domácí lodivod Marek Jehlár.

„O výsledku rozhodl zvýšený pohyb domácích ve druhé periodě. Vyhráli zaslouženě, jejich tempu jsme stačili jen dvacet minut," uvědomoval si bystřický trenér Jaroslav Dufek.

Branky a nahrávky: 13. Opatřil, 16. Sladkovský, 21. Nehera, 23. Baďura, 26. Matúš, 26. Lichnovský, 27. Vávra, 30. Kubátko, 36. Nehera, 37. Matúš, 39. Vávra, 44. Šimíček, 47. Podlezl, 58. Lichnovský 7. Sláma (Zavadil), 7. Prášil (Dvořák), 18. Chocholáč (Prášil). Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 62. Třetiny: 2:3, 9:0, 3:0.

KOPŘIVNICE BYSTŘICE 6:7 p.

Bystřice musela hodit debakl za hlavu a soustředit se na druhé čtvrtfinále. Trenér Dufek naordinoval svým svěřencům defenzivnější taktiku. „Chtěli jsme více hrozit z brejků," měl jasno. A jeho záměr se nakonec jeho týmu vyplatil.

Hosté od začátku dotahovali, od druhé třetiny už byli minimálně o gól zpět, a když v čase 43:29 nepohlídali před brankou volného Kubátka, nevypadalo to s nimi za stavu 6:3 vůbec dobře. Poté však pozvedl bystřický prapor Chocholáč, který společně se svými produktivními spoluhráči Prášilem a Dvořákem zařídili prodloužení. V něm běžela teprve třetí minuta, když Zavadil oslovil Trentina a ten zařídil kýžený zisk jednoho vítězství z Kopřivnice. „Dnes jsme podali lepší výkon než včera. Domácí byli více na míči, ale využili jsme rychlých brejků a nakonec byli šťastnější," oddychl si Jaroslav Dufek.

„Trochu jsem se tohoto utkání obával. Po včerejší kanonádě nám trošku zvlhnul střelný prach. Nicméně utkání jsme si prohráli hloupými chybami, které jsme vyrobili, a tak soupeři darovali srovnání v základní hrací době," litoval lodivod Vikingů Marek Jehlár. Bystřice se po vítězství dostala do výhodnější pozice. Pokud přetaví výhodu domácí palubovky (v sobotu hraje v 18 hodin, v neděli od 16.30) v zisk dalších výher, postoupí do semifinále.

Branky a nahrávky: 6. Opatřil, 10. Baďura, 15. Podlezl, 21. Lichnovský, 29. Matúš, 44. Kubátko 9. Chocholáč (Prášil), 13. Dvořák (Prášil), 23. Dvořák (Chocholáč), 46. Chocholáč (Prášil), 50. Chocholáč (Dvořák), 55. Prášil (Dvořák), 63. Trentin (Zavadil). Vyloučení: 1:2. Diváci: 53. Třetiny: 3:2, 2:1, 1:3 0:1. Stav série: 1:1. Bystřice: Šejnoha Procházka, Zavadil, Mach, Zítka, Dvořák, Prášil, Chocholáč, Trentin, Sláma, Mazánek.