Začíná to vypadat, že v Novém Veselí mají patent na to, jak dostávat své sportovní kluby mezi republikovou elitu. Extraliga házené mužů se hraje v tomto městysi na Vysočině již šest sezon. Od nového ročníku k ní pak přibude rovněž volejbalová extraliga kadetek

Na začátku května se v pražských Střešovicích uskutečnil kvalifikační turnaj o naši nejvyšší soutěž této kategorie. Z pětice družstev si účast v dalším extraligovém ročníku zajistil nejlepší trojlístek z nich.

Kadetky Sokola začaly turnaj na výbornou, když Lanškroun vyprovodily výsledkem 3:0. Poté zdolaly Šternberk 3:2 a byly blízko splnění svého snu.

Poté sice Nové Veselí podlehlo Kralupám 2:3 a Střešovicím 1:3, to ale nemohlo nic změnit na tom, že postupové třetí místo patřilo volejbalistkám z Vysočiny.

„Naše družstvo jediné bojovalo pouze se svojí základnou hráček a nevyužilo možnost posílení o hostující hráčky z jiných klubů. A to nejen při kvalifikaci, ale ani během celé sezóny. O to je náš výsledek cennější,“ řekl předseda oddílu Roman Křivánek.

Volejbalovému oddílu Nového Veselí se dařilo také na dalších frontách. Ženy obsadily první místo v krajské soutěži a v následné kvalifikaci o druhou ligu pak skončily těsně druhé za vítězným Hlinskem.

Také juniorky Veselí zvítězily v základní skupině první ligy. V kvalifikaci o účast v dalším extraligovém ročníku pak bohužel skončily těsně za postupující dvojicí na třetím místě.