Začíná to vypadat, že v Novém Veselí mají patent na to, jak dostávat své sportovní kluby mezi republikovou elitu. Extraliga házené mužů se hraje v tomto městysi na Vysočině již šest sezon. Od nového ročníku k ní pak přibude rovněž volejbalová extraliga kadetek

Na začátku května se v pražských Střešovicích uskutečnil kvalifikační turnaj o naši nejvyšší soutěž této kategorie. Z pětice družstev si účast v dalším extraligovém ročníku zajistil nejlepší trojlístek z nich.

Jedinou letošní výhru vybojovali divizní fotbalisté Slavoje Polná (v barevné kombinaci) proti Žďáru nad Sázavou (v bílém) před necelým měsícem.
Bude to drama. Závěr fotbalové divize zřejmě nabídne strhující boje o záchranu

Kadetky Sokola začaly turnaj na výbornou, když Lanškroun vyprovodily výsledkem 3:0. Poté zdolaly Šternberk 3:2 a byly blízko splnění svého snu.

Poté sice Nové Veselí podlehlo Kralupám 2:3 a Střešovicím 1:3, to ale nemohlo nic změnit na tom, že postupové třetí místo patřilo volejbalistkám z Vysočiny.

„Naše družstvo jediné bojovalo pouze se svojí základnou hráček a nevyužilo možnost posílení o hostující hráčky z jiných klubů. A to nejen při kvalifikaci, ale ani během celé sezóny. O to je náš výsledek cennější,“ řekl předseda oddílu Roman Křivánek.

Sobotní šlágr 21. kola východní skupiny vyzněl jasně pro fotbalisty Dukovan (v bílých dresech). Ti doma poměrně hladce zdolali Rapotice (v zeleném)
Parádní šlágr: Dukovany srovnaly krok, zápas jara proti Rapoticím viděl plný dům

Volejbalovému oddílu Nového Veselí se dařilo také na dalších frontách. Ženy obsadily první místo v krajské soutěži a v následné kvalifikaci o druhou ligu pak skončily těsně druhé za vítězným Hlinskem.

Také juniorky Veselí zvítězily v základní skupině první ligy. V kvalifikaci o účast v dalším extraligovém ročníku pak bohužel skončily těsně za postupující dvojicí na třetím místě.