Češi měli na dvou úsecích nejrychlejšího závodníka. Tím prvním byla Veronika Vítková, která české snažení o medaili otvírala. Čistě v tempu střílela a dobře si počínala i na trati. Výsledkem bylo vedení na předávce, i když šik pronásledovatelek byl blízko. „Takřka po celé trati se to smekalo, takže běh rozhodně nebyl ideální. Bylo těžké se odrazit, ale jsme ráda, že jsme dobře zahájili,“ těšilo zkušenou reprezentantku.

Jako druhá šla do boje juniorka Markéta Davidová, která však musela při položce vleže dvakrát opravovat a klesla na třetí místo. „Byly to jednoznačně moje chyby. Rány jsem uspěchala. Špatně jsem střílela i vestoje, ale naštěstí terče spadly,“ ulevila si.

Jenže na třetím úseku se příliš nedařilo nejzkušenějšímu členovi kvarteta Ondřeji Moravcovi. Trápil se při střelbě vleže, kdy trestné kolo odvrátil na poslední chvíli, a ani běžecky to nebylo ono. V tu chvíli se pamětníkům vybavilo čtvrté místo ze šampionátu před sedmi lety.

Jenže na to nechal zapomenout Michal Krčmář. Právě on byl tím druhým českým na svém úseku nejrychlejším závodníkem. Brzy předhonil Ukrajince Pidhrušného a před druhým zastavením na střelnici i Poláka Szczurka. Sice musel opravovat, ale stříbro dovezl do cíle přesvědčivě.

„Jsme uklidnění, že máme medaili. Teď na to můžeme v individuálních závodech vlítnout,“ uvedl Krčmář, který si rovněž pochvaloval lyže.
Suverénní byli Rusové, až na Jurlovovou složení prakticky z letních specialistů. Doběhli si pro šesté mixové zlato.

Junioři bojovali o velký úspěch až do poslední střelby. Finišman Vítězslav Hornig těžkou situaci zvládl, zato Polák Przemyslaw Pancerz musel absolvovat trestné kolo. Závod ovlivnil déšť i vítr.

Výsledky
Smíšená štafeta juniorů (2x6 km + 2x7,5 km): 1. Česko (Suchá, Voborníková, Štvrtecký, Hornig) 1:25:52,3 (1 trestný okruh + 15 dobíjení), 2. Polsko -28,5 (5+16), 3. Slovinsko -56,5 (4+16).

Smíšená štafeta (2x6 km + 2x7,5 km): 1. Rusko (Jurlovová, Vasilevová, Poršněv, Šopin) 1:17:10,6 (0+5), 2. Česko (Vítková, Davidová, Moravec, Krčmář) -51,2 0+8), 3. Polsko -1:26,1 (0+9).